Українська податкова автоматично відстежуватиме рахунки громадян за кордоном: Ось що важливо знати

З осені 2024 року Державна податкова служба України (ДПСУ) почне автоматично отримувати дані про банківські рахунки українських громадян за кордоном, що відбуватиметься без необхідності окремих запитів. Такий крок підвищить ефективність контролю за декларуванням доходів та посилить боротьбу з ухиленням від сплати податків. Про це раніше повідомляла ДПСУ, передають Патріоти України.

З осені 2024 року Україна приєднується до міжнародної системи автоматичного обміну фінансовою інформацією. Це означає, що служба буде отримувати дані про стан банківських рахунків українських громадян за кордоном без необхідності робити спеціальні запити чи повідомляти власників рахунків.

Починаючи з 30 вересня 2024 року, Україна почне отримувати від податкових органів інших країн інформацію про фінансові рахунки українських резидентів. Цей обмін інформацією здійснюватиметься відповідно до Загального стандарту звітності CRS, який встановлює правила збору та передачі інформації про фінансові рахунки. Україна, як і багато інших країн, зобов’язалася збирати дані від фінансових установ та щорічно ділитися ними з іншими юрисдикціями-партнерами.

Державна податкова служба України, за підтримки Міністерства фінансів, підготувалася до впровадження цих нових стандартів. Влітку 2024 року податкова служба отримала схвалення від глобального форуму ОЕСР щодо управління інформаційною безпекою та обміну інформацією для податкових цілей. Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев заявив, що Україна готова на технічному і законодавчому рівні для підключення до систем CRS/CbC.

Автоматичний обмін інформацією надасть українській податковій службі доступ до широкого спектру даних про фінансові рахунки українців за кордоном, включаючи інформацію про доходи, діяльність компаній, кількість працівників тощо. Це підвищить ефективність контролю за декларуванням активів та доходів, які підлягають оподаткуванню, та посилить боротьбу з ухиленням від сплати податків.

Обмін даними відбуватиметься на щорічній основі, з урахуванням інформації за попередній календарний рік. Перший обмін для України буде здійснено до 30 вересня 2024 року та охоплюватиме період з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року.

Завдяки цим крокам Україна стане рівноправним партнером у глобальній системі обміну інформацією, яка об'єднує 115 країн, включаючи всі держави-члени ЄС. Це сприятиме підвищенню прозорості фінансових операцій і забезпечить кращий контроль за податковими зобов'язаннями громадян та компаній.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...