Український агроекспорт не "ламав" ринок Польщі: Експерт порівняв ціни на пшеницю

Український агроекспорт не "ламав" ринок Польщі, оскільки польські фермери за пшеницю мають вдвічі більшу виручку, ніж українські, передають Патріоти України.

Такі висновки у Telegram опублікував доцент Київської школи економіки (KSE) Олег Нів'євський, порівнявши ціни на українську та польську пшеницю, зазначивши при цьому, що динаміка польських цін загалом відповідає динаміці світових цін.

"Польські фермери наразі майже в два рази мають більшу виручку. Чому - причини всім відомі. Ми у війні, логістика дуже дорога, ризики, обмежені експортні можливості й т.ін... Тобто не видно, щоб наш експорт їм "ламав" ринок", - підкреслив Нів‘євський.

Українсько-польський зерновий конфлікт

15 вересня Польща заявила, що продовжить заборону на експорт українського зерна всупереч рішенню Єврокомісії про скасування цих обмежень. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відреагував на це та назвав заклики польської сторони щодо продовження заборони на експорт української агропродукції "політичним популізмом".

В результаті Україна подала позов, зокрема, проти Польщі до Світової організації торгівлі і пригрозила, що у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів їхнього виробництва. На що польська сторона відповіла, що може заборонити ввезення на територію Польщі більшого переліку українських продуктів. Врешті міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою Робертом Телусом домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн.

Де в Україні виплачують найбільші пенсії - озвучено суми по областях

четвер, 7 грудень 2023, 8:15

В Україні серед областей найбільша пенсія наразі виплачується на Рівненщині – 6673,98 грн. На другій позиції йде Донецька область - 6 612,00 грн. Загалом найбільший розмір пенсії серед міст у Києві - 7 219,64 грн. Про це інформує "Опендатабот", передаю...

Деяких українців можуть залишити без субсидії: Хто більше не отримуватиме виплати

четвер, 7 грудень 2023, 7:59

Частина українців може втратити житлову субсидію. Це може статися у випадку заборгованості, яка виникла протягом 3 місяців та перевищує 680 грн. Про це розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко в етері "Суспільного", передають ...