Український космос: Дніпропетровщина витратить $1 000 000 на запуск першого вітчизняного супутника "Січ-2-1"

Запуск українського супутника «Січ-2-1» дасть змогу посилити оборонний потенціал нашої держави.

З обласного бюджету Дніпропетровської області планують виділити 1 мільйон доларів на запуск нового українського супутника «Січ-2-1», розробки та виробництва КБ «Південне». Про це повідомив в Facebook заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передають Патріоти України.

Повна ж вартість запуску супутника складає близько 8-10 млн доларів. Для Дніпра та області це цікаво у першу чергу через забезпечення 11 тисяч унікальних фахівців з регіону, що працюють у космічній галузі.

“Перший практичний результат виїзного засідання: губернатор Дніпропетровської області Олександр Бондаренко заявив про готовність виділити з обласного бюджету 1 млн. дол. На співфінансування запуску українського супутника, виробленого в КБ “Південне” у Дніпрі. Мінекономіки і Космічне агентство отримають рекомендацію ініціювати фінансування цього проекту. Супутник вже виготовлений. Вартість запуску – 8-10 млн. дол. ” – написав він.

Вартість програми виведення на світовому ринку, вартість виведення одного кілограму вантажу на орбіту становить від 10 тис. до 40 тис. доларів США. Вага супутника «Січ-2-1» становить близько 170 кг.

Вартість страхування пуску зараз знаходиться на історично низькому рівні і може складати від 6% до 20 % від вартості пуску. Сам супутник створений за кошти комерційної діяльності КБ (держава поки що не фінансувала цей проект).

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...