Для українців спростили процедуру працевлаштування в одній із основних галузей польської промисловості. Спеціалістів з Україні чекає робота в Польщі на підприємствах гірничого профілю, передають Патріоти України.
Якщо раніше їм треба було для цього скласти іспити і пройти додаткове навчання, то тепер українських гірників братимуть на шахти без усіх цих попередніх процедур. Причому це стосується як рядових шахтарів, так і керівників середньої ланки. Усе це стане можливим завдяки законопроекту, що містить поправки до закону про допомогу біженцям, пише ukrayina.pl, посилаючись на видання Rzeczpospolita.
Досі право на роботу в польській гірничій галузі мали тільки спеціалісти з країн Євросоюзу, а також фахівці зі Швейцарії та Європейської економічної зони, тобто Ісландії, Ліхтенштейну і Норвегії. Але тепер таку можливість отримають і спеціалісти з України. Відповідні поправки до закону вже схвалені Радою міністрів.
"Враховуючи необхідність допомоги громадянам України, а також ситуацію на ринку праці гірничодобувної галузі, доцільно забезпечити повне використання професійної кваліфікації громадян України – працівників цієї галузі, які також у зв’язку зі збройним конфліктом, який відбувається, серед іншого, і на шахтарському Донбасі, працюють або хочуть працювати в Польщі", – пишуть в обґрунтуванні зміни до закону про допомогу біженцям.
Звісно, що такі зміни викликані не лише бажанням польського уряду допомогти у працевлаштуванні українцям. У цьому випадку бажання допомогти сусідам співпало із потребами польської вугільної галузі. Керівники гірничодобувних підприємств скаржаться на брак спеціалістів у своїй галузі і зовсім не проти наймати кваліфікованих працівників з України.
Але досі українці не погоджувались на таке працевлаштування через те, що треба було проходити марудні попередні процедури. Тепер, коли ці перепони буде усунуто, українські гірники, очевидно, з'являться на польських підприємствах.
У цій галузі найближчим часом має відкритись багато нових вакансій. Крім того, там і зараз є немало незаповнених робочих місць. Польські підприємства цієї галузі зараз відчувають великий кадровий голод.
Самі поляки їдуть на роботу в сусідні країни ЄС, де на аналогічних підприємствах більше платять. Тому в Польщі дуже розраховують на робочі руки з України. Причому в намаганні залучити й утримати нових працівників польські роботодавці також будуть змушені йти на покращення умов роботи для українців
Український валютний ринок залишається стабільним, навіть попри інформаційний шум і військові ризики, а значних коливань курсу в найближчі тижні не очікується. Про це повідомив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий в коментарі ...
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара до максимуму з початку вересня 2024 року. Про це свідчать дані на сайті регулятора в понеділок, 7 квітня, передають Патріоти України. . Так, офіційний курс на завтра встановлено на рівні 41...