Українським біженцям розповіли, як перевести свою пенсію до Польщі - детальна інструкція

Українським біженцям пенсійного віку, які знайшли собі тимчасовий притулок у Польщі, пенсія може виплачуватись на польський банк, передають Патріоти України.

Для цього лише треба оформити документи щодо переведення виплат з України до Польщі. Переказані гроші українцям виплачуватимуть раз на квартал у євро.Про те, як оформити переведення української пенсії в Польщу, розповіли в Мінреінтеграції.

Отже, для того, щоби перевести свої пенсійні виплати з України до Польщі, українські біженці мають виконати певну послідовність дій.

У Мінреінтеграції пропонують такий алгоритм дій:

1.Треба відкрити рахунок у польському банку, якщо його ще немає.

2.Український пенсіонер має звернутись до територіального органу Установи соціального страхування Польщі (ZUS) за місцем свого тимчасового проживання. Він повинен мати при собі такий пакет документів:

  • паспорт;
  • довідку про присвоєння номера UKR PESEL або картку побуту, або посвідчення особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • пенсійне посвідчення (за наявності);
  • довідку з банківськими реквізитами особистого (валютного) рахунку, відкритого в польському банку.

3.У територіальному органі ZUS заповнять і засвідчать необхідні формуляри і копії документів та надішлють їх до відповідного органу Пенсійного фонду України.

4.В Україні у ПФУ розглянуть надіслані документи, і якщо з ними все гаразд, ухвалять рішення щодо переведення пенсії. Про це рішення мають попередити ZUS та самого заявника.

Таким чином, питання щодо переведення пенсії буде вирішене. Пенсія приходитиме раз на квартал на рахунок, відкритий пенсіонером у польському банку. Гроші отримати можна буде в євро. Суму конвертуватимуть за офіційним курсом Нацбанку України

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...