Українці будуть платити за бензин ще більше? Експерт розповів, чи дорожчатиме в січні-лютому

В Україні дорожчає бензин, при цьому ціни можуть продовжити зростання й надалі. Дві основні причини - логістика та збільшення попиту, проте на початку лютого може додатися ще один фактор. Справа в тому, що 5 лютого в Європейському Союзі (ЄС) запроваджується ембарго на російські нафтопродукти, передають Патріоти України.

Ситуація буде визначатися залежно від того, чи зможуть трейдери забезпечити в лютому-березні зростання потреб за скороченою пропозицією на ринку Європи. Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

"Можуть виникнути проблеми наприкінці січня-початку лютого. Тобто до цих проблем може додатися ще одна. Вона полягає в тому, що з 5 лютого запроваджується ембарго на російські нафтопродукти, і це означає, що можуть виникнути проблеми з наявністю на спотовому ринку (ринок, де здійснюються термінові контракти) вільних обсягів нафтопродуктів. Тому що насамперед європейські виробники будуть виконувати контракти – довгострокові та середньострокові. У наших трейдерів цих контрактів немає, вони працюють здебільшого на спотовому ринку, і тому через зникнення російських нафтопродуктів можуть виникнути проблеми з наявністю достатньої кількості бензину й ДП", – сказав експерт.

До того ж далі потрібно буде ще більше закуповувати пального для сільськогосподарських підприємств. "Тому тут ситуація буде визначатися у міру того, чи зможуть трейдери забезпечити в лютому й березні зростання потреб за скороченою пропозицією на європейському ринку", – додав Рябцев.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...