Українці мають працювати по 12 годин, а звільнити можуть будь-якої миті і без причин: У Держпраці пояснили правила


Державна служба праці пояснила: на час воєнного стану українці зобов'язані працювати без додаткової оплати 12 замість 8 годин на день (за умови п'ятиденного робочого тижня). При цьому будь-якої миті, навіть під час відпустки чи лікарняної, роботодавець має право звільнити працівника, передають Патріоти України.

Про це йдеться у роз'ясненні на сайті Державної служби праці. Зазначимо, що такі правила діятимуть на час воєнного стану. Також роботодавець має право без попередження змінити умови роботи, наприклад, перевести на іншу ділянку. Попередити можна за день до нововведення.

"Нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень", – йдеться у повідомленні. Крім того, у період дії військового стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці.

"У період дії військового стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України про повідомлення працівника про зміну суттєвих умов праці протягом двох місяців не застосовуються", – йдеться у повідомленні. При цьому у відомстві зазначають, що такі правила діятимуть лише до того моменту, поки не закінчиться режим воєнного стану.

ЄС готується зняти частину санкцій з Росії, але обмежити ціни на нафту: У Politico дізналися про деталі 8-го пакету

середа, 28 вересень 2022, 17:55

Європейська комісія (ЄК) 28 вересня запропонує послам ЄС запровадити у новому восьмому санкційному пакеті обмеження цін на російську нафту, а також обговорить стелю цін на газ. При цьому ЄС має намір пом'якшити деякі санкції проти Росії, передають Патр...

"Північні потоки" померли назавжди? У Німеччині припускають, що труби вже не полагодять

середа, 28 вересень 2022, 16:58

Три труби російського газопроводу "Північний потік" і не введений в експлуатацію "Північний потік-2" можуть залишитися назавжди непридатними для використання після витоків газу в Балтійському морі. Західні країни називають це актом саботажу з боку РФ, ...