Непрацюючі пенсіонери, які постійно проживають у зоні радіаційного забруднення, можуть отримувати суттєву доплату до своїх пенсій. Розмір доплати складає 2 361 грн на місяць і нараховуватиметься вона разом з основною сумою. Втім, гроші отримають не всі – лише ті, хто відповідає чітко встановленим критеріям. Про це повідомляє "Правительство online", передають Патріоти України.
Там зазначили, що доплата передбачена для тих, хто:
"Важливо. Працюючі пенсіонери та особи, які не мають статусу потерпілого, не можуть отримати виплату", – йдеться у повідомленні.
Як підтвердити право на виплату
При цьому наголошується: претенденти на отримання виплати мають пройти відповідну перевірку. Її проводитимуть в автоматичному режимі, а тому подавати додаткові документи не потрібно. Зокрема, Держміграційна служба перевірить, чи справді особа постійно проживала в зоні забруднення.
"Дані повинні бути внесені до Єдиного держреєстру постраждалих від аварії на ЧАЕС. Якщо немає даних у Реєстрі або відомчій системі, зверніться до територіального відділення Держміграційної служби з документами, що підтверджують проживання в зоні відселення в період з 1986 по 1993 рік (паспорт та/або будинкова книга)", – розповіли фахівці. Водночас, зазначається, може статися так, що якщо всі дані є, а виплату не нараховують. У такому разі слід звернутись до Пенсійного фонду.
Куди приходитимуть гроші
Розмір доплати складає 2 361 грн на місяць. Гроші:
Коли доплату можуть відібрати
Водночас, зазначається, у деяких випадках пенсіонера можуть позбавити доплати. Це станеться, якщо:
"Перевірка даних відбувається автоматично. Тому зміну місця проживання чи статусу фіксую відповідні служби", – йдеться у повідомленні.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...