Українці, чиє майно зазнало повторного пошкодження під час війни, мають право знову отримати компенсацію – навіть якщо вже отримували її раніше. Для цього потрібно пройти верифікацію використання попередніх коштів, закрити старий рахунок і подати нову заяву з обстеженням об’єкта. Про це пише Юридичний порадник для ВПО. Після повномасштабного вторгнення багато українців уже зіткнулися з руйнуванням свого житла, подали заяви на компенсацію і почали ремонти, передають Патріоти України.
Однак війна триває, і трапляються випадки, коли відновлене чи частково відремонтоване майно зазнає повторного пошкодження. Держава передбачила механізм, за яким українці можуть повторно подати заяву на відшкодування завданої шкоди. Але для цього необхідно дотриматись певного порядку та врахувати кілька важливих нюансів, особливо якщо попередня компенсація ще не була офіційно "закрита".
Порядок подання повторної заявки не сильно відрізняється від первинного звернення. Якщо ваше майно знову постраждало, потрібно:
Ускладнення виникає, якщо людина ще не пройшла верифікацію після першої компенсації, тобто не підтвердила, що отримані кошти були використані саме для ремонту. У такому разі перш ніж подати нову заяву, потрібно:
Тільки після цього попередню заявку буде закрито в реєстрі, і можна буде розглядати повторну. Коли комісія розглядає повторну заяву, вона не просто оцінює нові пошкодження. Вона також аналізує виконані раніше роботи й залишки будівельних матеріалів, якщо вони ще є. Компенсація розраховується з урахуванням:
Уся ця інформація фіксується в акті обстеження та вноситься до державного реєстру. Цей механізм дозволяє громадянам, які вже постраждали від бойових дій, не залишитися наодинці з проблемою повторного руйнування.
ЄС має угоду про вільну торгівлю з Україною, але після вторгнення Росії у 2022 році тимчасово скасував решту мит. Термін цієї домовленості спливає саме 6 червня, передають Патріоти України. Уряд України оцінює, що повернення до довоєнних умов торгівлі ...
Громадяни України, які мають статус "дитини війни" і чий дохід не перевищує 4 240 грн на одну особу, можуть отримати 25% знижку на оплату комунальних послуг. Для цього потрібно звернутись до Пенсійного фонду з пакетом документів, що підтверджують право...