Українцям, які втратили через війну квартири, не видаватимуть гроші на купівлю нового житла. Натомість держава надаватиме житловий сертифікат - як гарантію фінансування придбання або квартири, або іншого житлового приміщення (може бути збудовано в майбутньому), передають Патріоти України.
Про це йдеться в пропозиціях до відповідного законопроєкту, що готується для розгляду в другому читанні, розповів керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній. Він зазначив: власники зруйнованих будинків можуть розраховувати на відшкодування витрат на будівництво нового будинку – або той же "сертифікат на будинок або квартиру".
"У документі до першого читання пропонувалося фінансове відшкодування за пошкоджене житло. До другого ж – лише відновлення через будівельні роботи та надання будівельних матеріалів", – пояснив експерт.
При цьому він наголосив: згідно з правками, також має бути збільшений термін подання заяви на компенсацію. Пропонується, що це можна буде зробити:
"Також важливо відзначити, що звертатиметься за компенсацією не місцева влада, а сама людина. А місцева влада погоджуватиме заяву на компенсацію", – зазначив Загородній.
За що можна буде отримати компенсацію
Компенсацію надаватимуть за нерухомість, яка була пошкоджена або зруйнована з 24 лютого 2022 року та протягом трьох років після припинення воєнного стану. Йдеться про:
Хто зможе отримати компенсацію
Як пояснює експерт, право на компенсацію отримають громадяни України, які є власниками нерухомості. А крім того, якщо вони вважаються:
"Не отримують компенсації люди, які перебувають у санкційних списках. А також засуджені за злочини проти основ національної безпеки", – підкреслив Загородній.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...