Українці не отримають грошей за зруйноване війною житло: Як компенсуватимуть натомість

Українцям, які втратили через війну квартири, не видаватимуть гроші на купівлю нового житла. Натомість держава надаватиме житловий сертифікат - як гарантію фінансування придбання або квартири, або іншого житлового приміщення (може бути збудовано в майбутньому), передають Патріоти України.

Про це йдеться в пропозиціях до відповідного законопроєкту, що готується для розгляду в другому читанні, розповів керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній. Він зазначив: власники зруйнованих будинків можуть розраховувати на відшкодування витрат на будівництво нового будинку – або той же "сертифікат на будинок або квартиру".

"У документі до першого читання пропонувалося фінансове відшкодування за пошкоджене житло. До другого ж – лише відновлення через будівельні роботи та надання будівельних матеріалів", – пояснив експерт.

При цьому він наголосив: згідно з правками, також має бути збільшений термін подання заяви на компенсацію. Пропонується, що це можна буде зробити:

  • під час воєнного стану;
  • протягом року після його закінчення.

"Також важливо відзначити, що звертатиметься за компенсацією не місцева влада, а сама людина. А місцева влада погоджуватиме заяву на компенсацію", – зазначив Загородній.

За що можна буде отримати компенсацію

Компенсацію надаватимуть за нерухомість, яка була пошкоджена або зруйнована з 24 лютого 2022 року та протягом трьох років після припинення воєнного стану. Йдеться про:

  • квартири;
  • інші житлові приміщення;
  • будинки садибного типу;
  • садові, дачні будинки;
  • об'єкти будівництва, де були побудовані опорні стіни та зовнішні конструкції.

Хто зможе отримати компенсацію

Як пояснює експерт, право на компенсацію отримають громадяни України, які є власниками нерухомості. А крім того, якщо вони вважаються:

  • інвесторами чи замовниками будівництва;
  • спадкоємцями нерухомості.

"Не отримують компенсації люди, які перебувають у санкційних списках. А також засуджені за злочини проти основ національної безпеки", – підкреслив Загородній.

Соя перетворюється на щире золото аграрного сектору України, відтісняючи традиційний соняшник та долаючи складнощі різкого розширення виробництва

четвер, 23 січень 2025, 12:45

Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...

В Україні змінилася середня зарплата: Ось в яких регіонах пропонують найменше

четвер, 23 січень 2025, 11:30

Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...