Українцям, які втратили через війну квартири, не видаватимуть гроші на купівлю нового житла. Натомість держава надаватиме житловий сертифікат - як гарантію фінансування придбання або квартири, або іншого житлового приміщення (може бути збудовано в майбутньому), передають Патріоти України.
Про це йдеться в пропозиціях до відповідного законопроєкту, що готується для розгляду в другому читанні, розповів керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній. Він зазначив: власники зруйнованих будинків можуть розраховувати на відшкодування витрат на будівництво нового будинку – або той же "сертифікат на будинок або квартиру".
"У документі до першого читання пропонувалося фінансове відшкодування за пошкоджене житло. До другого ж – лише відновлення через будівельні роботи та надання будівельних матеріалів", – пояснив експерт.
При цьому він наголосив: згідно з правками, також має бути збільшений термін подання заяви на компенсацію. Пропонується, що це можна буде зробити:
"Також важливо відзначити, що звертатиметься за компенсацією не місцева влада, а сама людина. А місцева влада погоджуватиме заяву на компенсацію", – зазначив Загородній.
За що можна буде отримати компенсацію
Компенсацію надаватимуть за нерухомість, яка була пошкоджена або зруйнована з 24 лютого 2022 року та протягом трьох років після припинення воєнного стану. Йдеться про:
Хто зможе отримати компенсацію
Як пояснює експерт, право на компенсацію отримають громадяни України, які є власниками нерухомості. А крім того, якщо вони вважаються:
"Не отримують компенсації люди, які перебувають у санкційних списках. А також засуджені за злочини проти основ національної безпеки", – підкреслив Загородній.
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...