Українці отримуватимуть пенсії з благодійних внесків: Став відомий порядок виплат

Українці отримуватимуть пенсії із благодійних внесків меценатів. При цьому конкретний пенсіонер може отримати 70% від внеску, який вніс меценат на його ім'я, передають Патріоти України.


Якщо ж благодійник просто перерахував гроші до Пенсійного фонду, їх розподілять на всіхУ Пенсійному фонді України розробили та представили на обговорення проект Порядку сплати благодійної пожертви та виплат із цих пожертв пенсіонерам.

Отже те, про що дотепер лише говорили як про плани уряду, вже почали втілювати в життя. Механізм сплати самих благодійних внесків та подальшого їхнього розподілу розроблено. Залишилося тільки обговорити його та затвердити.

Як розподілятимуть благодійні внески?

Пожертви будуть двох видів: знеособлені та персоналізовані. Щодо перших, то вони йтимуть "у спільний котел" і звідти розподілятимуться Пенсійним фондом на виплати людям похилого віку.

А ось персоналізовані пожертвування розподілятимуться таким чином: 70% благодійного внеску йтимуть особисто тому пенсіонеру, ім'я якого вказав меценат, а 30% відправлять для виплат усім пенсіонерам.

Меценат, який робить персоналізований внесок, повинен вказати такі дані пенсіонера, на користь якого він перераховує пожертву:

  • ПІБ пенсіонера, якому призначено пожертвування;
  • дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України.

Гроші, що надійшли як персоналізований благодійний внесок, будуть включені до документів для виплати пенсіонеру не пізніше ніж через один місяць після їхнього надходження. Вони будуть виплачені пенсіонеру у дату виплати пенсії

Індексація пенсій 2023: Яка категорія українців може отримати понад 4 тисячі виплати та надбавку

середа, 22 березень 2023, 18:23

Навесні Кабінет міністрів проведе індексацію пенсій. Серед категорії, якої торкнуться зміни, - це учасники бойових дій. Вони мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. Водночас загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн...

Відчутний удар по кишені! В Україні зростуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду - названо терміни

середа, 22 березень 2023, 14:30

Комунальні тарифи в Україні, незважаючи на мораторій, незабаром зростуть. Крім електроенергії, подорожчають також газ, гаряча вода та опалення. Споживачів уже попереджають, що ціни можуть зрости у 2-4 рази, передають Патріоти України. Голова Спілки спо...