Українці платитимуть за світло значно більше: Коли та на скільки можуть зрости тарифи

Уже в квітні тариф на електроенергію в Україні можуть підвищити для побутових споживачів. При цьому остаточне рішення ще не ухвалили. Такий прогноз озвучив голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. За його словами, тариф на світло можуть підвищити вже з 1 квітня, передають Патріоти України.

Раніше в своєму Telegram-каналі Попенко писав про те, що тарифи на електроенергію, ймовірно, виростуть на 30-40%. Вони будуть підвищені до 2,3-2,5 грн за кВт/год.

"Можливо, навіть розглянуть варіант запровадження градуйованого тарифу від споживання. Тобто, що більше ти споживаєш, то більше платиш. Звичайно в такому випадку треба враховувати електроплити та електроопалення, де споживання набагато вище. Але сам собою запровадження стимулюючих тарифів правильний шлях, але соціальний тариф на нижній планці підвищувати не можна", – зазначив експерт.

Він додав, що інформація, яка розповсюджувалася в ЗМІ про те, що тариф може злетіти в 4 рази, не відповідає дійсності. "Хочу одразу заспокоїти. Ні, не вчетверо. У 4 рази це різниця між розрахунковою вартістю електроенергії та вартістю побутового споживача, що відпускається", – підсумував Попенко.

Нові виплати від держави: Ось кому нарахують 1000 грн і як отримати

четвер, 25 червень 2026, 19:24

Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...