Українці зможуть знімати готівку без банкоматів: Як це зробити і що треба знати

В Україні з 1 серпня 2020 року зняти готівку з банківської карти можна буде прямо на касі супермаркетів. З вівторка, 9 червня, послуга вже стала доступна для клієнтів "ПриватБанку", передають Патріоти України.

Рішення передбачено постановою Нацбанку від 7 травня 2020 роки (№ 59), яка набрала чинності з 25 травня 2020 року.

У Національному банку вже пояснили, що мова йде про отримання "живих" грошей в касах торгівельних підприємств, а також підприємств сфери громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Також з 1 липня 2020 року буде розширено можливості бізнесу з переказу гривневої готівки через фінустанови, які отримали ліцензію НБУ на такі операції.

Як можна зняти гроші без банкомату

Поки що в Україні таку послугу запустив тільки один банк – ПриватБанк. Скористатися послугою "Гроші на касі" можуть власники будь-якої дебетової карти Приватбанку – зарплатної, студентської, соціальної.

Як працює послуга?

На касі покупцеві необхідно лише оплатити товар банківською картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки. Підтвердження такої операції на касі супроводжується введенням PIN-коду банківської картки користувача.

Як підкреслюють в банку, тепер українцям можна не стояти в довгих чергах до банкомату, а паралельно з покупками знімати готівку.

Сьогодні отримати готівку з картки ПриватБанку можна в POS-терміналах 65 тис. українських торгових точок, підключених до сервісу "Гроші на касі". Надалі новий сервіс буде охоплювати більш широку мережу.

Присоромив інших сусідів України по ЄС: Голова уряду Румунії пояснив, чому не заборонили імпорт українського зерна

четвер, 28 вересень 2023, 6:15

Румунія не запровалила односторонню заборону на імпорт української агропродукції, оскільки вважає, що Україні необхідно допомагати аж до завершення війни. Про це прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку сказав в інтерв'ю Digi24.ro. На думку румунського пр...

Корейці відкликають 3,4 млн автівок з США через виявлену небезпеку

четвер, 28 вересень 2023, 3:25

Американські підрозділи південнокорейських компаній Hyundai Motor та Kia відкликають майже 3,4 млн автомобілів у зв'язку з ризиком займання у відсіку двигуна. Про це повідомляє Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA). . Йдеться п...