Українці зможуть знімати готівку без банкоматів: Як це зробити і що треба знати

В Україні з 1 серпня 2020 року зняти готівку з банківської карти можна буде прямо на касі супермаркетів. З вівторка, 9 червня, послуга вже стала доступна для клієнтів "ПриватБанку", передають Патріоти України.

Рішення передбачено постановою Нацбанку від 7 травня 2020 роки (№ 59), яка набрала чинності з 25 травня 2020 року.

У Національному банку вже пояснили, що мова йде про отримання "живих" грошей в касах торгівельних підприємств, а також підприємств сфери громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Також з 1 липня 2020 року буде розширено можливості бізнесу з переказу гривневої готівки через фінустанови, які отримали ліцензію НБУ на такі операції.

Як можна зняти гроші без банкомату

Поки що в Україні таку послугу запустив тільки один банк – ПриватБанк. Скористатися послугою "Гроші на касі" можуть власники будь-якої дебетової карти Приватбанку – зарплатної, студентської, соціальної.

Як працює послуга?

На касі покупцеві необхідно лише оплатити товар банківською картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки. Підтвердження такої операції на касі супроводжується введенням PIN-коду банківської картки користувача.

Як підкреслюють в банку, тепер українцям можна не стояти в довгих чергах до банкомату, а паралельно з покупками знімати готівку.

Сьогодні отримати готівку з картки ПриватБанку можна в POS-терміналах 65 тис. українських торгових точок, підключених до сервісу "Гроші на касі". Надалі новий сервіс буде охоплювати більш широку мережу.

Не такі вже й "друзі": Китай різко скоротив експорт технологій у РФ на тлі санкцій США, - The Washington Post

середа, 18 травень 2022, 14:08

Китай вдвічі скоротив експорт технологій до Російської Федерації після введення санкцій урядом США. Міністр торгівлі США Джина Раймондо вважає, що Пекін насторожений щодо порушення торгових заборон. Про це пише The Washington Post, передають Патріоти У...

Дефіцит палива і переплата у 50-100 разів за кілометр підштовхують 'революцію': В Україні шалено зріс попит на електромобілі

середа, 18 травень 2022, 13:36

Через брак пального та черги на заправках України лише за кілька тижнів попит на недорогі електрокари виріс більше ніж у 35 разів. За кілька тижнів гострого дефіциту пального та довжелезних черг на АЗС чимало українців замислилися про перехід на електр...