Українці зобов'язані платити податки за овочі з городу: У податковій розповіли, коли і в якому розмірі

Українці зобов'язані заплатити податок за овочі, які вони виростили на власних ділянках і продали. При цьому податкове зобов'язання настає тільки в тому випадку, якщо площа ділянки становить понад 2 га. Про це розповіли на гарячій лінії Державної податкової служби, передають Патріоти України.

"Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га, дохід від продажу сільгосппродукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах", – пояснили у відомстві.

Оподаткування на загальних підставах це 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Наприклад, якщо ви виростили овочі на ділянці, площа якого понад 2 га, і заробили на цьому 10 тис. грн, то майже 2 тис. грн доведеться заплатити у вигляді податків.

"Відповідно до підпункту 165.1.24 Податкового кодексу України, не включаються до оподатковуваного доходу платника податку, а відповідно не обкладаються податком, доходи отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, зібрана, зроблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих йому і в розмірах, встановлених Земельним кодексом", – відзначають в податковій.

Нагадаємо, в Україні пропонують зобов'язати декларувати і сплачувати податки за продаж овочів, вирощених на ділянках розміром більше 0,5 га. Про це йдеться в публікації ЕП. У разі ухвалення цих змін при реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, треба буде подавати щорічну податкову декларацію.

Джерело: Обозреватель

Готуйте кишені! Українцям доведеться платити за газ ще більше: Чому місячні тарифи злетіли, а Кабмін не діє

середа, 27 жовтень 2021, 8:29

В Україні у більшості постачальників газу діють два тарифи: місячний та річний. Перша цифра змінюється разом із ситуацією на ринку, а друга зафіксована до травня 2022 року. Через зрив енергетичної політики уряду деяким українцям доведеться платити за к...

Хіти тижня. Як зміниться курс гривні протягом тижня

вівторок, 26 жовтень 2021, 23:55

Протягом найближчого тижня очікується незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,2/26,4 грн. Про це заявив старший аналітик Альпар...