Українці, які володіють нерухомістю великої площі, до 1 липня мали отримати квитанції для сплати податків на нерухомість. Платити повинні тільки ті, хто має житло площею понад 60 квадратів (квартира) і більш ніж 120 квадратів (будинок). Заплатити потрібно протягом 60 днів, передають Патріоти України.
Розмір податку залежить від площі нерухомості, а також від мінімальної зарплати, пояснюють у Державній податковій службі. Податок поповнює місцеві бюджети, тому місцева влада обирає ставку податку. Податковий кодекс має обмеження: розмір податку не може бути більшим за 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр площі.
Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, тобто 6700 гривень (максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн. (6700× %).
Платити треба тим, хто має житло, площа якого перевищує норму. І оплачується лише за квадрати, що її перевищують. Так, норма для квартири становить 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.
Рахується загальна площа житла, а не житлова. Є ще один аспект. Якщо квартира поділена між кількома власниками (наприклад, членами сім'ї), норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить чоловікові та дружині, податок платити не потрібно (за норми 60 кв. м на власника кожному належить лише по 50 кв. м).
Якщо прострочити сплату терміном до 30 днів, то до суми податку буде додано штраф у розмірі 10% від нарахованої суми податку. Якщо оплата податку прострочена більш як на 30 днів, штраф складатиме вже 20%.
Енергетики вивели з ремонту ще один енергоблок АЕС, що збільшить наявну електроенергію в системі. Про це повідомляє пресслужба Міненерго, передають Патріоти України. "На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного раніше строку, до енергосистеми п...
Українці мають забезпечити себе необхідним обладнанням на випадок тривалих відключень електроенергії. Про це напередодні заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук на форумі "Майбутнє української енергетики. Діалоги з NV", передають Патріоти Україн...