В Україні газові компанії карають споживачів, яких підозрюють у втручанні в роботі лічильника. Розмір "штрафу" (донарахування за начебто той газ, що не було обліковано) можуть сягати сотень тисяч гривень. При тому в абсолютній більшості справ суди займають позицію саме газових компаній. А спростувати результати експертизи практично неможливо. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Тільки в лютому 2024-го, згідно з даних реєстру судових рішень, суми штрафів для тих українців, яким провели донарахування через "проблемні лічильники", досягала 500 тис. грн. Однак це радше виняток, у більшості випадків суми коливаються в межах 100 тис. грн. Наприклад, 21 лютого Суддя Житомирського районного суду задовільнив позов "Житомиргазу" проти свого клієнта в розмірі 103 970 грн.
В обґрунтування заявлених вимог йдеться, що відповідач відмовився платити за донарахований газ. Об'єм донарахування по формулі склав 2237,64 кубометрів. Зазначимо, згідно з діючими правилами, якщо експертиза довела втручання в роботу лічильника, то донарахування рахують так, наче клієнт використав максимально можливу кількість газу.
"Позовну заяву Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" про стягнення заборгованості за договором про надання послуг задовольнити. Стягнути на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" вартість необлікованого об`єму природнього газу в сумі 103 970,10 грн", – йдеться в рішенні суду.
Як карають за порушення:
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...