Ціни на літній відпочинок у Туреччині цього року можуть зрости вдвічі. Причина такого стрімкого зростання вартості – у фінансово-енергетичній кризі, яка накрила країну. Річна інфляція в країні сягнула понад 93%. Тобто ціни на все зросли майже вдвічі, передають Патріоти України.
"Ще недавно частка енергії у статтях витрат готелю становила 4-8%, зараз вона досягає майже 100%, тобто на оплату йдуть усі наші доходи. І це ми ще не знаємо, як зростуть ціни на електрику та продукти до кінця зимового періоду" , - каже віце-президент Егейської асоціації туристичних підприємств та розміщення Бюлент Зюзер.
За підсумками року (з січня 2021 року до січня 2022) інфляція в країні склала 93,53%. Причому в січні 2022 року її темпи прискорились порівняно з груднем 2021 року: 142,06% проти 122,76% у грудні. Такої інфляції у країні не було із 1994 року, розповіли в Турецькому статистичному інституті.Тому готелі змушені підвищувати ціни на свої послуги, аби хоч якось вижити за цих умов. Поки що зростання цін на послуги готельно-туристичного бізнесу становить близько 40-50%. У середині лютого, навіть за тривалого бронювання номерів, ціни вже на 50% дорожчі, ніж були минулого року.
"Наприклад, почала зростати вартість складування продуктів. Раніше, щоб заощадити, ми закуповували оптові партії їжі та зберігали їх у морозильниках, але зараз рахунок за електрику знищить цю економію", - розповів експерт з асоціації туристичних підприємств.
Після того, як у січні різко зросли ціни на енергоносії, вартість проживання в готелях, порівняно з грудневою, зросла відразу на 78%. А якщо порівнювати її із січнем 2021 року, то вона стала вищою на 137%. Так, у січні 2021 року середня добова ціна проживання в готелях Анталії становила 258 лір. А в січні 2022 року постояльцям вже довелося платити 614 лір.
Причому зростання цін на все продовжується. Тому не виключено, що туристичні послуги дорожчатимуть і надалі. Отже, туристам, які звикли до дешевого та якісного відпочинку в Туреччині, доведеться або розв'язувати новий мішок із грошима, або шукати місце де подешевше.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...