Українцям дозволили повертати прострочені кредити після війни: Хто може скористатися таким послабленням і що треба знати

Від початку повномасштабного вторгнення РФ українцям довелося пристосовуватися до нових реалій. Зміни торкнулися як життєвого устрою простих громадян, так і фінансової сфери країни. Наприклад, багатьом українцям дозволили повертати банкам прострочені кредити після війни.Про нові правила, пов'язані з поверненням кредитів, пише видання progroshi з посиланням на адвоката Володимира Піпка, передають Патріоти України.

З початком війни та в ході військових дій багато українців були мобілізовані на службу до лав ЗСУ і зараз звільняють окуповані території. Військовослужбовцям необхідно бути максимально зосередженими на виконанні поставлених завдань. Вони не повинні відволікатися на сторонні дратівливі чинники. Наприклад, такі, як прострочений кредит. Тому депутати внесли зміни до Закону України "Про споживче кредитування".

Наразі фінансовим установам та колекторським компаніям заборонено стягувати борги з військовослужбовців певних категорій у разі простроченої заборгованості.

До категорії громадян, захищених від фінансових стягнень, увійшли:

  • військовослужбовці, які проходять службу на території України;
  • військовослужбовці, які отримали групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби;
  • члени сімей військових, що померли, загинули або вважаються зниклими безвісти;
  • громадяни, які перебувають у полоні;
  • громадяни, які зникли безвісти.

Також фінустановам заборонено отримувати доступ до документів, в яких зазначено місцезнаходження військовослужбовця та підрозділ, у якому він служить.

"Звичайно, все вищезазначене не означає, що борги зовсім не потрібно буде платити. Йдеться про те, щоб військовослужбовці могли їх сплатити, коли умови будуть спокійнішими", – каже Володимир Піпко.

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...

В Україні перевірять лічильники: Кому доведеться доплатити десятки тисяч гривень за комуналку

субота, 3 червень 2023, 10:42

В Україні повернули перевірку всіх лічильників. Протягом трьох місяців після закінчення опалювального сезону повинні перевірити прилад обліку (перевірка відбувається в середньому раз на чотири роки). Якщо під час перевірки лічильника знайдуть пошкоджен...