Українцям готують індексацію пенсій: Чого чекати в лютому-2023 і кому пощастить з підвищенням

Розмір пенсійних виплат в Україні у лютому-2023 не зміниться. Як і в січні, мінімальна пенсія становитиме 2093 грн, а максимальна - 20 930 грн. Проте саме в лютому буде оголошено розмір березневої індексації пенсій, передають Патріоти України.

Розмір збільшення залежатиме від цілої низки факторів, зокрема від темпів інфляції. Однак для кожного пенсіонера сума підвищення буде розрахована індивідуально, йдеться у матеріалі "Обозревателя".

Враховуючи рекордне за останні роки зростання інфляції, індексація пенсій теж очікується на високому рівні – 24%. Проте офіційно цифру ще не опублікували ні Міністерство соцполітики, ні Пенсійний фонд.

А от мінімальна пенсія в Україні у 2023 році не зміниться й до кінця року так і становитиме 2093 грн. Справа в тому, що в країні через війну та викликаний нею дефіцит бюджету скасували підвищення соцстандартів (прожитковий мінімум, мінімальна зарплата), а саме від них залежить розмір виплат найбіднішим пенсіонерам.

Також варто зважати на те, що під час індексації підвищують не всю пенсію, а її частину, розраховану за формулою. Тобто надбавки за стаж та інші заслуги не зростатимуть.

В уряді зробили заяву про зникнення грошей з банківських карток: Як вберегти свої заощадження

субота, 1 квітень 2023, 12:28

Банківські картки українців можуть будь-якої хвилини стати здобиччю шахраїв. Останнім часом в Україні почастішали випадки зникнення грошей з банківських карток громадян, передають Патріоти України. Потрібно запам'ятати кілька простих правил і неухильно...

"Грошей не буде": Західні експерти та російські олігархи вже бачать руйнацію російської економіки

субота, 1 квітень 2023, 11:59

Перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну минулого року сприяли зростанню цін на нафту й газ, що принесло величезні прибутки москві, але ці дні минули, пише The Wall Street Journal, передають Патріоти України. «Російська економіка вступає в...