Українцям готують індексацію пенсій: Чого чекати в лютому-2023 і кому пощастить з підвищенням

Розмір пенсійних виплат в Україні у лютому-2023 не зміниться. Як і в січні, мінімальна пенсія становитиме 2093 грн, а максимальна - 20 930 грн. Проте саме в лютому буде оголошено розмір березневої індексації пенсій, передають Патріоти України.

Розмір збільшення залежатиме від цілої низки факторів, зокрема від темпів інфляції. Однак для кожного пенсіонера сума підвищення буде розрахована індивідуально, йдеться у матеріалі "Обозревателя".

Враховуючи рекордне за останні роки зростання інфляції, індексація пенсій теж очікується на високому рівні – 24%. Проте офіційно цифру ще не опублікували ні Міністерство соцполітики, ні Пенсійний фонд.

А от мінімальна пенсія в Україні у 2023 році не зміниться й до кінця року так і становитиме 2093 грн. Справа в тому, що в країні через війну та викликаний нею дефіцит бюджету скасували підвищення соцстандартів (прожитковий мінімум, мінімальна зарплата), а саме від них залежить розмір виплат найбіднішим пенсіонерам.

Також варто зважати на те, що під час індексації підвищують не всю пенсію, а її частину, розраховану за формулою. Тобто надбавки за стаж та інші заслуги не зростатимуть.

Номіналом 5 та 10 гривень: НБУ ввів у обіг пам'ятні монети "Український борщ" (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 20:43

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Український борщ" номіналом 5 та 10 гривень. Про це йдеться на сайті НБУ, передають Патріоти України. "Пам’ятні монети "Український борщ" зроблено зі срібла та нейзильберу (...) Ми вважаємо своїм обов’язко...

Частина українців може отримати доплату до пенсії: Хто претендує

неділя, 1 жовтень 2023, 12:25

Пенсія для учасників бойових дій повинна становити не менше 210% від прожиткового мінімуму, що у 2023 році становить 2093 грн, і включати всі надбавки. Згідно з чинним законодавством, особи зі статусом учасника бойових дій можуть отримати доплату до пе...