Українцям готують неприємний сюрприз із субсидіями: Хто втратить знижку

Для отримання права на субсидію в новому опалювальному сезоні українці повинні до 15 жовтня подати заяву на отримання допомоги від держави. Тепер замість одного "Ощадбанку" громадяни можуть вибрати зручну для них фінустанову (з 38 запропонованих), звернутися в банк, відкрити рахунок і написати заяву для нарахування коштів у відповідний банк, передають Патріоти України.

Українці можуть сплачувати за спожиті послуги по комуналці з урахуванням суми субсидії. Однак у випадку, якщо в одержувача пільги борг по оплаті на суму понад 340 грн, то виплачувати субсидії готівкою вже не будуть.

Одержувачів пільг очікує неприємний сюрприз - в новому опалювальному сезоні будуть скорочені нормативи на витрата газу: держава компенсуватиме тільки 4 кубометри газу на опалення замість 4,5, як раніше.

За словами експерта з питань ЖКГ Андрія Нікончука, з початком опалювального сезону заборгованість напевно буде збільшуватися.

"Ми побачимо, як швидко вона буде накопичуватися, зокрема внаслідок платежів за опалення і гаряче водопостачання", - прогнозує він. У той же час потрібно враховувати скорочення числа отримувачів субсидій - до держбюджету 2020 заклали на 8 млрд грн менше.

"Українці стали отримувати більше. Реальна заробітна плата зросла, пенсія збільшується. Для когось вони значні, для когось ні", – говорить директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Тим часом, у парламенті готують до другого читання законопроект "Про верифікацію і моніторинг державних виплат", згідно з яким частина одержувачів субсидій можуть бути позбавлені допомоги.

Так, згідно із законопроектом, в Україні буде запущена багатоступінчаста система перевірки даних різних реєстрів і баз даних з інформацією про одержувачів субсидій.

Проводити будуть, зокрема: превентивну перевірку (під час подачі документів), поточну (під час виплат) і ретроспективну (після закінчення виплат допомоги). Останні дві перевірки запустять через місяць після того, як закон отримає силу.

У Міністерстві соціальної політики закликали субсидіантів уважніше ставитися до заповнення декларацій і не "забувати" вказувати додаткових доходів сім'ї.

"Слід ретельно задекларувати види і суми доходів, інформація про яких відсутня в Держреєстрі фізичних осіб - платників податків та Держреєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, недекларовані доходи, отримані під час роботи за договором цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти - члени сім'ї одержувача субсидії, інші надходження (в тому числі - зарубіжні переклади). Як показує практика - саме ці доходи найчастіше якраз і "забувають" вказати в декларації неуважні одержувачі", - відзначають в Мінсоцполітики.

Також в міністерстві закликають поінформувати орган, який призначав субсидію, якщо: змінився склад сім'ї; змінився набір житлово-комунальних послуг; в сім'ї з'явилося авто з датою випуску до 5 років; було куплено майно або оплачені послуги дорожче 50 тисяч грн. Попередньо проект готують до прийняття 15-18 жовтня.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...