Новий удар по кишені! Українцям готують подорожчання бензину, дизеля та автогазу - законопроєкт уже в Раді

Законопроєкт про підвищення акцизів, зокрема на бензин, зареєстровано у Верховній Раді. Документ передбачає, що акцизи на пальне будуть підняті до європейського рівня до 2028 року. Поетапне підвищення розпочнеться вже з 1 липня 2024-го.

Йдеться про проєкт закону № 11256 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу щодо акцизного податку". Про реєстрацію документа в парламенті повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, документ передбачає графік щорічного збільшення ставок акцизів на пальне – у період з 1 липня 2024 року до 31 грудня 2027-го. У підсумку до 2028-го пропонується встановити ставки акцизного податку на:

  • бензини – 359 євро за 1 тис. літрів (зараз 215,5 євро);
  • дизельне паливо – 330 євро за 1 тис. літрів (зараз 139,5 євро);
  • скраплений газ – 277 євро за 1 тис. літрів (у попередній редакції було 70 євро, як зараз).

Щорічний перегляд акцизів, як зазначається, проходитиме "з урахуванням загальної різниці між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028". Також розмірами ставок акцизного податку, передбаченими чинним законодавством.

"Метою законопроєкту є приведення законодавства України у відповідність до норм законодавства ЄС для виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку, щодо наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Законопроект розроблено на виконання статті 353 Угоди про асоціацію та додатки XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічна та галузева співпраця" Угоди про асоціацію", – зазначив Мельничук.

Втім, остаточного рішення щодо підвищення акцизних ставок ще не прийнято. Цьому передуватиме:

  • обговорення та голосування за нього народними депутатами;
  • підписання документа президентом.

Перевірять кожну квартиру: Ось за які чотири порушення українцям найчастіше відключають газ

середа, 24 липень 2024, 17:58

В Україні у кожній квартирі проведуть перевірку газового обладнання та внутрішніх газових мереж. За низку порушень мають відключити блакитне паливо, передають Патріоти України. Найпоширеніші: газопроводи прокладено з порушенням проектної та нормативної...

Військовий збір можуть збільшити до 5%: Скільки доведеться платити з мінімальної та середньої зарплати

середа, 24 липень 2024, 16:48

У разі підвищення військового збору до 5%, яке запропонував Кабінет міністрів, кожен українець із мінімальною зарплатою віддаватиме по 400 грн на місяць, а із зарплати у 20 тис. грн стягуватиметься вже по 1 тис. грн. Щоденні платежі становитимуть 13 та...