Українцям готують ринкові тарифи на електроенергію: Що це означає, і коли чекати нової вартості

В Україні вже, очевидно, цієї весни підвищать тарифи на електроенергію для населення. Зараз в уряді розглядають кілька варіантів підвищення: або поетапне зростання згідно із затвердженими графіками, або моментальне підвищення одразу до ринкового рівня цін. У будь-якому випадку це дуже відчутно вдарить по споживачах передають Патріоти України.

Як держава має намір захистити громадян від високого тарифу на електроенергію, і на скільки він може стати вищим, розповів в інтерв'ю виданню apostrophe радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко.

Незважаючи на те, що НКРЕКП обмежила зростання вартості електрики для населення, тарифи, таки, змінюватимуть. В енергосистемі країни, через регулярні ракетні обстріли, склалася дуже важка ситуація, яку потрібно терміново виправляти. Відновлення енергосистеми вимагатиме мільярдних вкладень. Тож ціну на електрику доведеться підвищувати. І що швидше це зроблять, то меншою "кров'ю" обійдеться весь цей процес, каже Юрій Бойко.

На сьогоднішні в уряді розглядають кілька варіантів підвищення тарифів. Один із них – підвищення вартості відразу до ринкового рівня, інші – поетапне зростання тарифів.

"І чим радикальніший варіант буде прийнято, тим швидше в ринок прийдуть інвестиції", - каже радник глави уряду.

Якщо оберуть варіант із підвищенням до ринкового рівня, то тариф на електроенергію може одразу зрости вчетверо. Адже сьогодні українці платять за електрику лише одну четверту частину її ціни."Сьогодні тариф для побутових поживачів приблизно в чотири рази нижчий від реальної ціни енергії. І, підтримуючи цей тариф, держава дотує кожну кіловат-годину незалежно від рівня доходів усіх споживачів. Сьогодні на такі дотації йде вже понад 140 мільярдів гривень на рік", - каже експерт.

Звісно, таке підвищення плати за електрику викличе невдоволення громадян. Адже навіть за теперішніми цінами багато хто не може оплачувати комунальні послуги, у тому числі й вартість електроенергії. Проте іншого виходу немає. А найбільш незаможних держава підтримає субсидіями.

Це буде адресна допомога, яку нададуть саме тим, хто не може платити таку ціну за електрику. За підрахунками, на це може піти близько 40 мільярдів на рік замість 140, на які державі доводиться дотувати галузь енергетики. Тобто є економія в 100 мільярдів гривень.

"Така стратегія обійдеться платникам податків дешевше, і при цьому дозволить захистити громадян з низькими рівнями доходу. А ті, хто може платити за енергію, це робитимуть", - резюмував радник прем'єра.

Водночас, в уряді, очевидно, не усвідомлюють, скільки сімей з низьким доходом зараз не мають субсидії і не матимуть її найближчим часом. Причини відмови можуть бути різними. Найпоширеніша з них – дорослий безробітний член сім'ї. З початком війни багато українців втратили роботу. А при сьогоднішньому скупому ринку праці люди не можуть знайти собі роботу місяцями, а то й по півроку. Такі сім'ї ледве виживають і за нинішніх тарифів.

Безробітні українці отримають по $500: Стало відомо, кому дадуть гроші

субота, 18 травень 2024, 17:27

Безробітні мешканці Дніпропетровщини, Миколаївщини, Херсонщини та Запорізької області мають змогу пройти професійні курси за грантові кошти. На підвищення кваліфікації чи здобуття нових професійних навичок вони можуть отримати $500, тобто майже 20 тис....

У Польщі змінюють виплати для біженців - ось що потрібно знати українцям

субота, 18 травень 2024, 8:30

Українським біженцям у Польщі - приготуватися. Місцевий уряд планує серйозні зміни, зокрема скасування деяких популярних виплат. Які пільги поляки хочуть прибрати, а які залишаться? А також про те, як різні країни Європи борються за українських біженці...