Українцям готують закон про заборону на продаж квартир і машин: Кого стосуватиметься табу

В Україні хочуть запровадити заборону на продаж квартир і машин для певної категорії громадян. Йдеться про українців, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. Саме їм мають намір заборонити відчуження рухомого та нерухомого майна, доки вони не розрахуються за своїми боргами. Такий законопроект №9363 вже розроблений урядом та зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді, передають Патріоти України.

Цим законопроектом пропонується запровадити автоматичну взаємодію всіх державних реєстрів із Єдиним реєстром боржників. Таким чином, якщо боржник захоче продати щось зі свого майна (будинок або автомобіль), то нотаріус, який оформлюватиме угоду купівлю-продажу, відразу побачить його в реєстрі боржників та відмовить йому в реєстрації угоди.

Таку норму закону хочуть впровадити як запобіжний захід. Адже є чимало боржників, які роками не розраховуються за своїми боргами. І задля того, щоб виконавча служба не могла стягнути з них майно в рахунок сплати боргу, багато хто намагається його продати та сховати отримані гроші. Та якщо Рада проголосує цей законопроект, то боржникам вже не вдасться приховувати свої статки у такий спосіб.

Навіть більше, якщо якимось дивом боржнику усе ж вдасться "протягти" продаж свого майна через нотаріуса, така угода не матиме ніякої юридичної сили.Слід також зауважити, що не має значення, з якої причини громадянин потрапив до Єдиного реєстру боржників, підхід до всіх буде однаковий.

Разом із тим, до Реєстру не вноситимуть громадян, які мають заборгованість з аліментів, меншу за тримісячну суму призначених їм виплат. Крім того, законопроектом також передбачені випадки, за яких боржникам не відмовлять у вчиненні певних дій зі своїм автомобілем. Йдеться, зокрема, про такі випадки:

  • перереєстрація не передбачає відчуження ТЗ;
  • відбувається придбання чи отримання ТЗ в рахунок погашення боргу;
  • придбання авто відбувається за договором купівлі-продажу предмету забезпечувального обтяження;
  • безоплатну передачу конфіскованого ТЗ

ЄС зупинить вільну торгівлю з Україною? Економістка пояснила, які обмеження можуть запровадити

вівторок, 5 березень 2024, 9:57

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) України та Європейського Союзу (ЄС) за фактом не закінчиться влітку 2024 року. Однак на даний момент стоїть питання часткового повернення квот та мит на експорт низки "чутливих" товарів з України до Європи. Зокрема, це яйця,...

Чи треба блокувати рахунки ухилянтів в Україні: Міністр юстиції дав відповідь

вівторок, 5 березень 2024, 9:23

Нова редакція урядового законопроєкту №10449 щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку передбачає можливість через суд тимчасово заарештувати кошти ухилянтів. Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" п...