Українцям із грудня перерахували пенсії: Хто не отримає надбавку

В Україні з 1 грудня мінімальну пенсію підвищили разом із прожитковим мінімумом на 66 грн. Цього місяця її розмір збільшився лише для тих, у кого була найнижча пенсія в країні, передають Патріоти України.

У Верховній Раді не переглянули ці показники, що є великою помилкою. Таку думку висловив у коментарі "Обозревателю" Андрій Рева, ексміністр соціальної політики України.

"У грудні підвищили пенсії тим, чия пенсія залежала від прожиткового мінімуму. Це люди, в яких найнижча пенсія в Україні, можливо, був маленький робочий стаж чи низька заробітна плата. Але основний розмір пенсій, який був нижчим за прожитковий мінімум, їм збільшили з 1 грудня у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму, тому що нижче цього рівня пенсії платити не можна. Але підняли їм на 66 грн, це ні про що", – зазначив Рева.

Колишній міністр додав, що рік тому планувалося підвищення пенсій, але це було зроблено в перспективі довоєнних умов. Проте зараз, коли інфляція в Україні вже сягнула 30%, підвищення мінімальної пенсії всього на 66 грн не є прийнятним у плані суми.

"Піднімати мінімальну пенсію на 66 грн – це дуже-дуже мало. Верховна Рада не переглянула ці показники, не допомогла цим людям, це велика помилка", – зазначив ексміністр.

Крім того, пенсію підвищать українцям, які мають понаднормовий страховий стаж. За кожний рік роботи пенсіонерам, що мають такий стаж, пенсію збільшуватимуть на 1%. З цього місяця це становитиме 20,93 грн.

Українські сім'ї в США можуть отримати по 1000 доларів допомоги: Кому призначені виплати

вівторок, 31 січень 2023, 0:28

Українські біженці в США можуть отримати по 1000 доларів від благодійної організації "1K", яка надає фінансову підтримку сім'ям в Україні, що постраждали від війни. Гроші для українців жертвують венчурні підприємці. Першими отримати допомогу можуть баг...

"Відбуваються технологічні перетоки": Ексочільник "Укренерго" відповів на чутки щодо нібито експорту електроенергії за кордон

вівторок, 31 січень 2023, 0:23

Між електромережами України та сусідніх країн відбуваються технологічні перетоки - це не означає, що Україна продає електрику, адже вона повертається до нашої системи. Про це в ефірі "Еспресо" заявив ексочільник ДП "НЕК "Укренерго" Юрій Касіч. "Експорт...