В Україні тариф на електроенергію можуть підвищити до 2,4 гривень та 2,8 гривень за 1 кВт*годину. При цьому наразі за кожну кВт*годину потрібно платити 1,44 грн за споживання до 250 кВт*год на місяць і 1,68 грн - у разі перевищення цього ліміту. Про це йдеться у матеріалі "Укрінформу", передають Патріоти України.
Тоді як ціна електрики для комерційних споживачів з урахуванням вартості ресурсу, ПДВ, тарифів на розподіл, передачу, диспетчеризацію та постачання перевищує 6 гривень за кВт*год. І саме це – сто разів уже згаданий економічно обґрунтований рівень.
До того ж, за висновками експертів, Україні скоро доведеться компенсувати брак власного покоління за рахунок імпорту. А це ще вище за цифру (біржова ціна на електроенергію у Східній Європі перевищує 180 євро за МВт, що в перерахунку — понад 7,2 гривень за кВт*год.) і великі витрати бюджету для компенсації різниці в тарифах.
Якщо ж вартість електрики для значної частини споживачів у чотири чи п'ять разів вища, маємо розуміти: за все хтось має платити. Формально збитки від застосування знижених тарифів через механізм покладання державою спеціальних обов'язків (ПСО) лягають на дві державні компанії – "Енергоатом" (85% навантаження) та "Укргідроенерго".
Фактично ж за це сплачуємо всі ми через державний бюджет. Бо в умовах війни держкомпанії вже не можуть як раніше компенсувати свої втрати через продаж електроенергії бізнесу за ринковими цінами. Споживання ж у комерційному сегменті різко знизилося.
Менше споживають і побутові споживачі, але це падіння менш істотне. Такий дисбаланс уже призвів до виникнення боргу більш ніж 30 мільярдів гривень, який, імовірно, доведеться гасити за рахунок бюджету. І якщо не підвищувати тарифи, то до кінця року загальний борг Укргідроенерго та Енергоатому становитиме 48 мільярдів гривень.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...