Українцям от-от перерахують пенсії: Стало відомо, чиї виплати не підвищать під час індексації

Масова індексація пенсій в Україні торкнеться не всіх отримувачів. З 1 березня пенсії не виростуть у трьох основних категорій, при цьому людям похилого віку з найменшими виплатами замінять надбавку на постійну доплату, передають Патріоти України.

Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв'ю. Зазначається, що індексація не підвищить пенсії:

  • тим, хто отримує найбільші пенсії;
  • громадянам, які вийшли на пенсію за останні 3 роки;
  • пенсіонерам із виплатами, що менші за мінімальні.

Втім, в отримувачів пенсій з останньої категорії зміниться структура виплати. Зараз їм доплачують ту суму, якої не вистачає до гарантованої пенсійної виплати. Після 1 березня доплату буде анульовано. Надбавка буде компенсована завдяки підвищенню під час індексації.

У середньому пенсії в Україні після індексації зростуть приблизно на 13%. Однак, слід враховувати, що підвищення буде індивідуальним, а тому різним для різних пенсіонерів.

Тож деякі українці замість збільшення у 13% можуть отримати підвищення всього, наприклад, на 7%. За розрахунками Кабінету міністрів, після індексації середня пенсія має піднятися до 6 тис. грн.

Персональний розмір індексації розраховується за формулою, прописаною у законі. Половину рівня інфляції за минулий рік додають до 50% середнього річного (враховуються дані за останні три роки) показника зростання зарплат. У цьому слід враховувати, що з індексації береться лише "тіло" пенсії без будь-яких надбавок.

Джерело: Обозреватель

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...

В одній із країн ЕС планують збільшити щомісячні виплати українським біженцям

субота, 13 квітень 2024, 11:43

Поки у Польщі планують скоротити виплати втікачам від війни в Україні, уряд Швеції оголосив про створення нового законопроєкту, спрямованого на розширення підтримки українських біженців, передають Патріоти України. Однією з ключових ініціатив стає можл...