Українцям у 2024 році проведуть кілька перерахунків пенсійних виплат: один із них - масова індексація у березні, решта - підвищення за категоріями. Водночас зміняться правила призначення пенсій - для виходу на заслужений відпочинок у 60 років знадобиться більше страхового стажу, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Загалом перерахунок пенсій відбудеться у три етапи: у січні, а потім у березні та ще раз у липні.
Кому підвищать пенсії у 2024 році
З 1 січня зростуть мінімальні та максимальні пенсії. Такі виплати залежить від розміру прожиткового мінімуму (ПМ). Держбюджетом-2024 передбачається, що ПМ підвищиться з 1 січня – з 2093 до 2361 грн для непрацездатних осіб. Саме так зміниться мінімальна пенсія, підвищившись на 268 грн з 1 січня. Максимальна пенсія зросте на 2680 грн, до 23 610 грн (десять ПМ).
Також підвищаться нарахування у 65-річних, які мають повний страховий стаж та отримують мінімальну виплату. Йдеться про чоловіків, які заробили 35 років стажу, та про жінок, які мають 30 років пенсійного стажу. Ця виплата розраховується виходячи з мінімальної зарплати, яка підвищиться з 1 січня. З початку року платитимуть по 2840 грн.
З 1 березня виплати збільшаться для всіх одержувачів, які підпадають під планову масову індексацію. У 2024 році для неї буде впроваджено нові правила – зокрема, запровадять т.зв. пенсійні бали.
Очікується, що це допоможе збалансувати виплати тих, хто пішов на пенсію давно, із виплатами "молодих" пенсіонерів. Справа в тому, що українці, які вийшли на пенсію пізніше, отримують вищі виплати. Це з тим, що у формулу розрахунку суми пенсії входять показники середньої зарплати. А вони суттєво відрізняються у різні періоди.
За розрахунками Кабінету міністрів, внаслідок підвищення середня пенсія в Україні може досягти 6000 грн. Це майже на 20% більше, ніж було восени 2023-го (5311 грн.).
З 1 липня пенсії ще раз збільшаться для 65-річних отримувачів мінімальної виплати, які мають повний страховий стаж. З цієї дати сума становитиме 3200 грн. на місяць.
Пенсії-2024: скільки знадобиться стажу
Якщо у 2023 році у 60 років на заслужений відпочинок можуть вийти ті, хто має 30 років стажу, то вже наступного року вимоги посилять – потрібно буде на 12 місяців стажу більше. Тобто на пенсію зможуть вийти лише ті, хто має як мінімум 31 рік стажу. Решті доведеться працювати до 63 і 65 років.
Підвищення вимог до стажу триватиме протягом наступних чотирьох років. У результаті українцям потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу. Графік підвищення такий:
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...