Українцям перерахують субсидії, їхній розмір зміниться: Як отримати гроші на комуналку

В Україні з 1 жовтня 2023 року перерахують усі субсидії. Їхній розмір збільшиться з урахуванням зростання витрати на комуналку (через опалювальний сезон). Деяким українцям субсидії перерахують автоматично, іншим доведеться повторно подавати документи. При цьому, як повідомляють у Пенсійному фонді, українці зможуть подавати заяву на оформлення субсидії за спрощеними правилами. Однак подавати заяви мають далеко не всі українці, передають Патріоти України.

Кому потрібно подавати документи на субсидію?

Якщо у вашій сім'ї є переселенці, кількість зареєстрованих членів сім'ї відрізняється від фактичної, ви орендуєте житло, то для призначення субсидії на опалювальний сезон документи потрібно подавати повторно. Тим українцям, які вже отримували субсидії, їх перепризначатимуть автоматично.

Як розрахують розмір субсидії?

Субсидії рахуватимуть на соціальні нормативи споживання. При цьому з жовтня на українців чекає нововведення: рахувати будуть з урахуванням доходу сім'ї, який вона отримувала за перші пів року 2023-го. Якщо ваш прибуток значно змінився, це також вплине на розмір виплати.

Як по-новому оформити субсидію?

Пенсійний фонд запровадив експериментальний спрощений спосіб оформлення субсидії. За новими правилами не потрібно заповнювати декларацію, збирати довідки. Натомість потрібно подати спрощену заяву кожному з членів сім'ї.

Подати заяву можна на сайті Пенсійного фонду України, у додатку ПФУ, у Дії. "Це не вимагає очікування в чергах, мінімізує людський фактор і ймовірність припущення помилок", – зазначили у ПФУ.

Деяких українців можуть залишити без субсидії: Хто більше не отримуватиме виплати

четвер, 7 грудень 2023, 7:59

Частина українців може втратити житлову субсидію. Це може статися у випадку заборгованості, яка виникла протягом 3 місяців та перевищує 680 грн. Про це розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко в етері "Суспільного", передають ...

В Україні повернули податкові перевірки, документ підписав Зеленський: До кого прийдуть "ревізори"

четвер, 7 грудень 2023, 7:24

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо повернення податкових перевірок для підприємств із зони ризику. Очікується, що документ набуде чинності 7 грудня. У такий спосіб було виконано одну з вимог МВФ, передають Патріоти Україн...