
Від 1 січня 2025 року в Україні було перераховано платежі за доставлення газу. Залежно від вашого споживання, сума в платіжці може як знизитися, так і зрости. Про це пише видання OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Українці зобов'язані оплачувати доставлення газу щомісяця, навіть якщо не використовують блакитне паливо (але підключені до газової мережі).
Сума в платіжці розраховується так: середнє місячне споживання (розрахунок цього показника пояснюється нижче) множиться на тариф оператора газорозподільної мережі (ГРМ).
Тариф на доставлення залежить від таких факторів, як протяжність мережі, кількість споживачів, стан обладнання, стан самої мережі та рівень зарплат.
Обсяг споживання враховується за "газовий рік" — від жовтня до вересня. Наприклад, торік ми платили за доставлення з урахуванням обсягів, які використовували від жовтня 2022-го до вересня 2023-го. А цього року порахують обсяг, спожитий від жовтня 2023-го до кінця вересня 2024-го.
Нідерландська компанія із залізо-повітряного багатодобового зберігання енергії об’єдналася з одним із найбільших постачальників енергії країни для розгортання одного гігават-годину (ГВт·год) залізо-повітряного довготривалого накопичення енергії (LDES) ...
Турецькі судноплавні компанії стали одним із головних інструментів, які допомагають Росії обходити західні санкції на експорт нафти. Саме Туреччина перетворилася на ключовий логістичний центр російського «тіньового флоту», передають Патріоти України із...