Українцям помітно підвищили пенсії: Гетьманцев пояснив, чому така статистика не привід для радості

У першому кварталі 2024 року середня пенсія в Україні зросла на 9,6% (+505 грн) порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 5743,3 грн. Незважаючи на це зростання, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев відзначає недостатність цих сум для забезпечення належного рівня життя пенсіонерів та виклики, що постають перед системою соціального забезпечення, передають Патріоти України.

"Я не збираюсь переконувати, що така пенсія є гідною трудовому внеску нинішніх пенсіонерів. Це не так. За підсумками 2023 року, середня пенсія складала 31% від середньої зарплати, а має бути не менш ніж 40%, аби забезпечувати належний рівень заміщення трудових доходів і прийнятний рівень життя на пенсії", – повідомив Данило Гетманцев у Telegram.

Він зазначає, що середня пенсія, хоч і є одним із показників, вона не завжди відображає реальний стан пенсійної системи. Під час розбивки за рівнем виплат стає очевидним, що більшість (63%) отримує пенсії набагато нижчі за середній рівень, не перевищуючи 5000 гривень на місяць.

Ця ситуація, за словами Гетманцева, викликає численні нарікання на справедливість пенсійної системи, особливо з урахуванням довгострокової проблеми нереформованої пенсійної системи. "До 2014 року пенсійні виплати були більш щедрими, але навіть у цей період стабільність пенсійної системи можна було піддати сумніву. Тому варто акцентувати на необхідності вирішення цієї давньої проблеми для забезпечення належного рівня пенсійного забезпечення та справедливості у суспільстві", – зауважив він.

Також він наголошує, що пенсіонери, як і інші громадяни, можуть стати жертвами гіперінфляції та бюджетної кризи, якщо не буде вжито ефективних заходів. "Пенсіонери, як інші категорії громадян, що отримують виплати за рахунок публічних фінансів, будуть першими серед постраждалих від галопуючої інфляції", – зазначив Гетманцев.

Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

середа, 29 травень 2024, 18:30

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні г...

Побутова техніка, вироблена для Україні, продається у РФ, - росЗМІ

середа, 29 травень 2024, 13:29

Побутова техніка відомих західних компаній, вироблена для українського ринку, зокрема Bosch, Delonghi і Philips, почала з'являтися у РФ через маркетплейси і мережі магазинів електроніки. Про це повідомляє російське видання "Комерсант", передають Патріо...