Серед усіх іноземних валют злочинці в Україні найчастіше підробляють долари. При чому переважно це купюри номіналом 50 та 100 доларів. Про це повідомила пресслужба Національного банку України, передають Патріоти України.
В НБУ зазначили, що у 2022 році частка доларів від усіх підроблених банкнот іноземних валют складала 91%, а євро — 8%.
При цьому купюри номіналом 100 доларів підробляють набагато частіше – 76% від загальної кількості вилучених підроблених купюр становлять саме вони. На фальшиві 50 доларів припадає 23%. Щодо підробок євро, то ситуація наступна: 50 та 100 євро (26% та 28% від загальної кількості вилучених підроблених євро).
Крім того, в Національному банку зазначили, що за результатами моніторингу 2022 року підробки банкнот гривні нового зразка становлять лише 11% від загальної кількості підробок, вилучених у банківській системі. На 1 мільйон справжніх банкнот гривні нового зразка кількість підроблених становила лише 0,2 банкноти.
В НБУ наголосили, що у разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот як гривні, так й іноземної валюти громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Нацбанку.
"За результатами таких досліджень, що здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Банкноти іноземної валюти, визнані справжніми, повертаються власнику", — розповіли в Національному банку України.
Як зазначає регулятор, підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості. Про їхнє вилучення Нацбанк повідомляє Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Підроблені банкноти передаються їх уповноваженим працівникам для проведення розслідувань.
Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...