Українцям різко підвищать пенсії у два етапи: Шмигаль назвав нову дату і суми

В Україні додаткові виплати через зрив правок до бюджету перенесли на 14 квітня. Всім, хто старший за 80 років, обіцяють доплачувати до 500 грн на місяць, а тим, хто отримує до 5 тис. грн, роздадуть разово по 1 тис. грн, передають Патріоти України.

Про це на засіданні Кабміну 1 квітня заявив прем'єр-міністр Дмитро Шмигаль."Камін на засіданні підтримав соціальні ініціативи президента, спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв'язку з глобальною кризою", – пояснив Шмигаль.

Як підвищать виплати:

  • з 1 квітня введуть щомісячні виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9205 грн (вони будуть отримувати не менше 2600 грн, якщо є 20-25 років стажу для жінок і чоловіків відповідно);
  • визначили порядок виплати одноразової допомоги в сумі 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб.
  • з травня проведуть індексацію пенсій на 11%. Середній розмір підвищення складе 260 грн.
  • мінімальну виплату для тих, хто виконав вимоги щодо стажу (30-35 років для жінок і чоловіків відповідно), підвищать до 2100 грн.

"Ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, який ми зараз допрацьовуємо разом із народними депутатами", – додав прем'єр.

Міністерка соцполітики Марина Лазебна додала: пенсіонери старше 80 років зі стажем від 20 років (жінки) і від 25 років (чоловіки) повинні отримувати не менше 2600 грн. "Ми пропонуємо, тим, кого не стосується індексація, у кого є стаж роботи 25 років для жінок і 30 для чоловіків, також підвищити мінімальну пенсію до 2100 грн", – додала міністерка.

4,5 тис км без підзарядки: Оприлюднено концепт фантастичного електрокара

п’ятниця, 15 січень 2021, 23:46

Особливий вплив на дизайнерів вплинули роботи Сіда Міда - американського художника, який створив концепт-арти для фільмів «Той, що біжить по лезу», «Чужі» і «Трон». У компанії S cuderia Cameron Glickenhaus представили концепт електромобіля, який вигляд...

Прийняте рішення є тимчасовим: Державного регулювання ціни на газ не буде - заступниця голови ОП

п’ятниця, 15 січень 2021, 22:42

Обмеження ціни на рівні 6,99 грн за кубометр газу не є державним регулюванням, інформують Патріоти України. "Впровадження на період карантинних обмежень державного регулювання ціни на газ для населення – це вкрай необхідний тимчасовий захід, і він є н...