Українцям роздадуть по 1,8 тис. грн на комуналку: Хто отримає

В Україні матеріальні виплати на оплату комуналки (субсидії) отримують 2,5 млн сімей. Унаслідок перерахунку сум на опалювальний сезон у середньому кожна сім'я отримає 1,8 тис. грн. Про це йдеться на сайті Кабміну. Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кількість українців із субсидією збільшуватиметься, передають Патріоти України.

"Середній розмір субсидії прогнозовано становитиме близько 1800 грн на місяць. У бюджеті, як на цей, так і на наступний рік, достатньо коштів, щоб підтримати найбільш вразливі верстви населення та надати необхідний обсяг допомоги у вигляді субсидій", – наголосив Денис Шмигаль.

Хто отримає субсидії?

Переселенці можуть переоформити свої субсидії, які вони отримували раніше в тимчасово окупованих регіонах. Для цього варто звернутися до Центру надання адмінпослуг. Правила спростили, тепер отримати допомогу буде легше.

Головна умова: 20% сукупного доходу сім'ї не дозволяють повністю сплатити комуналку. Різницю між видатками на комунальні послуги та 20% сплатять із державного бюджету. При цьому 20% – усереднений розмір. Для багатих сімей він може бути вищим, а для бідних – значно меншим.

Субсидії можуть отримати:

  • орендарі, переселенці;
  • власники житла.

Розмір доходу рахується за формулою: середній дохід на одного члена сім'ї ділиться на два прожиткових мінімуми і множиться на 20%. Отриману суму множать на сукупний дохід сім'ї. Якщо цього вистачає на комуналку в межах соціальних нормативів споживання, субсидію не призначатимуть.

У півтора-два рази: Українцям розповіли, як зміняться тарифи на газ після опалювального сезону

середа, 29 березень 2023, 11:27

Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу у сховищах. Порівняно з довоєнним періодом у країні знизилося споживання енергоресурсів. Тому наступного опалювального сезону ми можемо обійтися газом власного видобутку. Однак тарифи на газ д...

В Україні за лічені дні перерахують тарифи: Як зміняться суми у платіжках і що буде далі

середа, 29 березень 2023, 8:50

Українців з квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті в середньому сім'я платитиме за водопостачання на 30-70 грн на місяць більше. При цьому рішення про зростання цін на електроенергію відстрочили: до 1 травня не ...