Українцям розповіли, як отримати перерахунок за холодні батареї та менше платити за тепло

В Україні нерідко трапляються випадки, коли будинок підключили до опалення, але у квартирі холодно. Однак наприкінці місяця надходять платіжки за опалення з повною сумою оплати в межах кількох тисяч гривень. Отримати підтвердження неякісної послуги та змусити постачальника зробити перерахунок не так просто, передають Патріоти України.

Щоб зафіксувати факт неналежного надання послуги, власнику житла необхідно зібрати комісію, до якої повинні обов'язково входити представники теплопостачальної компанії, Держпродспоживслужби, а також компанії, що управляє, яка обслуговує будинок.

Насправді, за словами експертів, власнику будинку непросто зібрати таку комісію. Крім того, це забирає час, за який батареї у квартирі можуть стати гарячими, тоді довести факт, що вони були холодними взагалі неможливо.

У деяких містах України є Управління самоврядного контролю, куди можна подати скаргу на холод у квартирі, щоб отримати перерахунок за опалення. Але такі структури є не в усіх населених пунктах країни.Якщо після включення централізованого опалення в більшості квартир будинку тепло, а лише в деяких або в одній холодно, то для вирішення проблеми необхідно звертатися не до постачальника, а до ОСББ. У цьому випадку розроблено спеціальну процедуру перерахунку за тепло, проте документ поки що знаходиться на етапі розгляду та затвердження.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...