Українцям розповіли, як збільшити свою пенсію: ТОП-3 способи

Незважаючи на березневу індексацію пенсій, українські пенсіонери із середньою виплатою близько 145 євро продовжують залишатися одними з найбідніших у Європі, адже вона в 9 разів менша за середню по ЄС. З цієї причини особливо актуальним є самостійне накопичення майбутньої пенсії для українців, які ще працюють, передають Патріоти України.

Сайт РБК-Україна назвав три основні способи, як це можна зробити, щоб отримати суттєву надбавку до пенсії. Щоправда з цих трьох способів два є найбільш надійними і вигідними.

Так, банківські депозити хоча і є найбільш простим способом опити гроші, але мають мінуси у вигляді оподаткування одержуваних доходів (18% ПДФО і 5% військового збору) і можливості банкрутства банку.

Зручнішим способом накопичення є облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), до переваг яких відносяться відсутність оподаткування і надійність, оскільки вони забезпечені державними гарантіями. Вкладник отримує фіксований прибуток у розмірі 13 — 17% річних, при купівлі гривневих ОВДП і за ними немає оподаткування. Відсотки за ОВДП виплачуються один раз на півроку або рік. Державні облігації дуже зручно купувати через цифровий портал «Дія», для чого не потрібно навіть виходити з дому. Найкраще використовувати ОВДП з погашенням на строк до одного — півтора року. Це дасть 14−16 відсотків річних (для гривневих паперів) і мінімізує вплив інфляції.

Ще одним способом накопичень є недержавні пенсійні фонди (НПФ). Їхньою перевагою є те, що ці фонди беруть на себе проблему управління вашими грошима та всі операції з інвестиційним портфелем і забезпечують вам договірну дохідність на ваші вкладення. Мінімальна сума внесків у НПФ невелика — від приблизно 200 гривень на місяць, що робить цей інструмент доступним для всіх.

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...