Незважаючи на березневу індексацію пенсій, українські пенсіонери із середньою виплатою близько 145 євро продовжують залишатися одними з найбідніших у Європі, адже вона в 9 разів менша за середню по ЄС. З цієї причини особливо актуальним є самостійне накопичення майбутньої пенсії для українців, які ще працюють, передають Патріоти України.
Сайт РБК-Україна назвав три основні способи, як це можна зробити, щоб отримати суттєву надбавку до пенсії. Щоправда з цих трьох способів два є найбільш надійними і вигідними.
Так, банківські депозити хоча і є найбільш простим способом опити гроші, але мають мінуси у вигляді оподаткування одержуваних доходів (18% ПДФО і 5% військового збору) і можливості банкрутства банку.
Зручнішим способом накопичення є облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), до переваг яких відносяться відсутність оподаткування і надійність, оскільки вони забезпечені державними гарантіями. Вкладник отримує фіксований прибуток у розмірі 13 — 17% річних, при купівлі гривневих ОВДП і за ними немає оподаткування. Відсотки за ОВДП виплачуються один раз на півроку або рік. Державні облігації дуже зручно купувати через цифровий портал «Дія», для чого не потрібно навіть виходити з дому. Найкраще використовувати ОВДП з погашенням на строк до одного — півтора року. Це дасть 14−16 відсотків річних (для гривневих паперів) і мінімізує вплив інфляції.
Ще одним способом накопичень є недержавні пенсійні фонди (НПФ). Їхньою перевагою є те, що ці фонди беруть на себе проблему управління вашими грошима та всі операції з інвестиційним портфелем і забезпечують вам договірну дохідність на ваші вкладення. Мінімальна сума внесків у НПФ невелика — від приблизно 200 гривень на місяць, що робить цей інструмент доступним для всіх.
Компанії Apple принаймні тимчасово вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії після того, як президент США Дональд Трамп частково скасував мита на товари, вироблені в Китаї. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Як зазначається, за...
Фінляндія повністю заборонила громадянам РФ купувати нерухомість, посилаючись на загрози національній безпеці. Уряд готує додаткові закони для перегляду раніше придбаних об’єктів і розширення обмежень на інші країни. Про це повідомило Міністерство обор...