Українцям щомісяця приходитиме ще одна платіжка "за газ" - платити доведеться за утримання труб у будинку

В Україні вже цього року Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг може розробити граничні тарифи на утримання внутрішньобудинкової газової інфраструктури. Йдеться про плату за утримання "труб" у багатоквартирному будинку, передають Патріоти України.

Якщо українці самі не звернуться за підписанням договору, то міститиме інфраструктуру повинен буде оператор газорозподільних систем. Як повідомляє ГазПравда, граничні тарифи ще мають затвердити. Однак, ймовірно, їх розмір вважають як 1/12 частину вартості техобслуговування внутрішньобудинкової системи з кожного користувача газом. Тобто, якщо в будинку 100 квартир, то вартість річного техобслуговування поділять на 100. Отриману суму поділять на 12 – це буде місячна платіжка.

Після введення третьої платіжки один раз на рік фахівці повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевіряють наявність вільного доступу до них, стан фарбування та кріплення газопроводу, наявність футлярів у місцях прокладки через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стан ущільнення міжтрубного простору, очищають його від бруду. і, у разі потреби, що відновлюють його.

У багатоквартирних будинках раз на 6 місяців, а саме до початку та після закінчення опалювального сезону, здійснюється перевірка на герметичність з'єднань газопроводів та газового обладнання приладовим методом або мильною емульсією з усуненням виявлених витоків газу.

Щорічно перевіряється працездатність запірних пристроїв, встановлених на газопроводах. Здійснюється їх очищення від залишків корозії та мастила. Відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників, проте не рідше одного разу на рік, здійснюється ТО газового обладнання.

Бодяга, недолив та і не тільки: Куюн пояснив небезпечність пальнго на "дешевих заправках"

середа, 29 травень 2024, 7:27

Основні фактори низької вартості пального на АЗС, які торгують "дешевим" пальним, – низька якість, недолив та несплата податків. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук директор Консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн. "Якість (читай бодяга). Лаб...

Шок для ринку: Якщо акцизи на пальне піднімуть до рівня, який пропонує Кабмін, то акциз на автогаз у нашій країні буде найвищим у Європі

середа, 29 травень 2024, 6:53

Збільшення акцизів на паливо, яке має розпочатися в Україні 1 липня 2024 року, не відповідає директиві Євросоюзу, і тому до нього потрібно внести корективи. Такого висновку в результаті аналізу законопроєкту №11256 дійшли експерти аналітичного агентств...