
Енергосистема України поступово відновлюється після масованих російських ракетних атак. Водночас українцям слід подбати про запасні варіанти на випадок продовження російського енергетичного терору та відключення електрики. Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк, передають Патріоти України.
"Ситуація в нашій енергосистемі надскладна через російський енергетичний терор. Тільки за оцінками Світового банку збитки через ракетні удари склали понад 10 млрд грн", - цитують нардепа на сайті Ради.
Після детального обстеження експерти виявляють нові та нові пошкодження об'єктів. Крім того, постійно зростає вартість обладнання та робіт. За словами Нагорняка, ще одна із проблем, з якими зараз стикається наша держава, – відсутність іноземних компаній, які можуть брати участь у відновленні.
"Західні компанії бояться за безпеку своїх фахівців, адже не можуть застрахувати ризики їхнього перебування в Україні, тому відмовляються брати участь у відновленні наших пошкоджених об'єктів. Водночас українських фахівців-енергетиків часто закликають до лав ЗСУ, бо вони потрібні й у Збройних силах. Наші партнери допомагають обладнанням або виділяють гроші на його придбання", - повідомив парламентарій.
Він також додав, що поки що небо України залишається ще недостатньо захищеним від ракетних атак, тому ворог може знову вдатися до енергетичного терору. Повідомляється, що вже зараз наша енергосистема працює на межі споживання. Якщо буде морозна зима, люди споживатимуть більше електрики та можливі відключення.
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...