Українцям видаватимуть пільгові кредити на сонячні електростанції: Шмигаль озвучив умови

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, пільгові кредити на купівлю енергообладнання українцям видаватимуть, зокрема, під 13,5%. Як заставу потрібно буде надавати обладнання, яке й купується. Про це він повідомив під час засідання уряду. Прем'єр зазначив: таким чином кредити на енергообладнання стануть доступнішими як для малого та середнього бізнесу, так і для простих українців, передають Патріоти України.

"Нові положення підвищать доступність кредитів на енергообладнання для українських родин, а також для малого та середнього бізнесу. Наприклад: відсоток 13,5%, застава – лише обладнання, яке купується", – йдеться в повідомленні. При цьому Шмигаль висловив думку, що нові кредити дозволяє людям та бізнесу поставити собі сонячні панелі. А крім того:

  • накопичувачі електроенергії;
  • когенераційні установки.

"Таким чином, вони забезпечать електроенергією себе. І допоможуть країні вистояти у битві за світло та тепло", – констатував він.

Якими будуть суми кредитів

Раніше ж Кабінет міністрів ухвалив порядок надання фінпідтримки фізособам на купівлю енергетичного обладнання. Йдеться про тих, хто встановлює генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. У документі зазначено, що:

  • сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 тис. грн;
  • максимальна сума кредиту – 480 тис. грн терміном на 5 років.

Заміна генератора для мешканців квартир

Водночас повернення України до режиму регулярних планових відключень електроенергії актуалізувало питання щодо купівлі зарядних станцій. Зокрема, великий попит мають пристрої виробника EcoFlow – особливо для тих, хто живе в багатоквартирних будинках і не може поставити собі генератор.

Це зарядна станція, яка відрізняється своїми невеликими розмірами. Вона є меншою, аніж, наприклад, генератор, її легше перенести із кімнати в кімнату та з будівлі в будівлю.

Окрім генератора, EcoFlow часто порівнюють із повербанками. Проте потужність EcoFlow більша, як і розмір. Завдяки виходу 220В вони можуть працювати багато годин поспіль і навіть днями (залежно якої потужності ваша модель).

Ба більше, EcoFlow більш безпечний, екологічний та ощадливий. Якщо генератори шкодять довкіллю і його не можна встановлювати у приміщеннях, то із EcoFlow таких заборон не немає. Крім того, пристрій не видає такого шуму, як генератор.

Вартість зарядних станцій EcoFlow варіюється залежно від їхньої потужності. Зокрема, в авторизованому магазині такі прилади коштують від 6857 до 105999 грн. При покупці особливу увагу слід звертати на наявність товару складі. Якщо ж його немає – доведеться зачекати. Або купити іншу модель зі схожими параметрами.

НБУ із серпня почне вилучати з обігу банкноти 500 гривень старого зразка: Що треба знати

понеділок, 22 липень 2024, 12:30

Із 1 серпня 2024 року Нацбанк (НБУ) почне вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003-2007 років (старого зразка) з метою поступової їх заміни на банкноти сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску). Про це повідо...

Дефолту не буде? Кредитори відмовилися від боргових претензій до України на $8,5 млрд

понеділок, 22 липень 2024, 12:27

Україна досягла принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу на 20 млрд доларів. Це означає, що жодного дефолту - ні технічного, ні тим більше повноцінного - Україна в серпні не матиме, передає OBOZ.UA, передають Патріоти України. Та...