Українцям з кредитами можуть закрити виїзд за кордон: Хто в зоні ризику

Сьогодні немало українців мають кредити в тих чи інших фінансових установах. Зазвичай наявність кредиту ніяк не обмежує громадян у пересуванні рідною країною та за її межами, передають Патріоти України.

Проте в деяких випадках кредити можуть стати причиною для заборони виїзду за кордон.В якому випадку українця з кредитом можуть не випустити за межі рідної країни, розповіло видання tribun.

Із 24 лютого 2022 року, тобто відколи в Україні були оголошені воєнний стан та загальна мобілізація, українським чоловікам обмежили право на виїзд за кордон. Тепер таке право мають лише громадяни, які не підлягають призову. Водночас, більшість жінок мають право на перетин кордону та активно цим правом користуються. Однак у деяких випадках наявність непогашеного кредиту може і їм завадити виїхати за кордон.

В яких випадках кредит може зробити громадянина України невиїзними, роз'яснив адвокат і юрист Ario Law Firm Антон Діденко.

Отже, за словами Діденка, так може статись у тому випадку, якщо позичальник не повернув банку позику, і той звернувся до суду. У такому випадку кредитор може клопотати, щоби суд заборонив позичальнику виїзд за кордон.

"У зв’язку з невиконанням грошових зобов’язань, у тому числі кредитних, особі може бути обмежено право виїзду за кордон", – роз'яснив Діденко.

Отже, якщо така судова ухвала є, і за нею відкрито виконавче провадження, то до позичальника можуть бути вжиті певні репресивні заходи. Зокрема, йдеться про арешт банківських рахунків, майна, а в деяких випадках і про заборону на виїзд за кордон.

Але доки виконавчого провадження немає, ніхто не може через кредитну заборгованість обмежити громадянину право на перетин державного кордону.

"В іншому випадку заборони не існує, а також жодних додаткових документів особі, яка має кредит, брати з собою не потрібно", – додав юрист

У трьох категорій українців з'явилася можливість онлайн збільшити свою майбутню пенсію: У ПФУ розповіли, як це зробити

неділя, 2 квітень 2023, 8:25

В Україні запустили цифровий сервіс, за допомогою якого громадяни можуть добровільно вносити страхові внески, щоби збільшити стаж, необхідний для призначення пенсії. За допомогою такого інструменту можна збільшити розмір пенсійних виплат. Про це повідо...

Депутати готують підвищення зарплати в Україні - мінімалка 9000 гривень може стати реальністю

неділя, 2 квітень 2023, 7:44

Приймаючи бюджет на 2023 рік, депутати "заморозили" мінімальну зарплату. Було вирішено залишити її на рівні попереднього року. Але, як стало відомо, ситуація може змінитися на краще, і підвищення зарплати таки може відбутися. При цьому вже восени мінім...