Українцям збільшать пенсії вже за кілька днів: Скільки почнуть отримувати з березня

У березні в Україні буде проведено масштабну індексацію пенсій. Внаслідок цього виплати зростуть на 8% – у середньому на близько 322 грн. Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона зазначила: за результатом індексації середня пенсія складатиме 5717 грн, передають Патріоти України.

Крім того, наголосила міністерка, найменші пенсії, які отримують громадяни з невеликим трудовим чи страховим стажем, збільшаться більше, ніж звичайні – у середньому на 364 грн. Загалом мінімальна пенсія після проведення індексації становитиме 2725 грн.

"Найбільша пенсія зросте одразу майже на 3000 грн. І це буде 23 610 грн", – зазначила Жолнович.

Чому обіцяли індексацію на 13%, а вийшло 8%

Водночас вона пояснила: розмір індексації розраховують, зважаючи на відповідну формулу. За нею 50% торішньої інфляції додають до 50% зростання середньої зарплати в Україні за останні 3 роки.

Відповідно, коли в 2023 році індексація пенсій анонсувалася на рівні 13%, то виходили з очікуваного рівня інфляції в 13%. Однак він виявився нижчим – 5,1%.

"Тому ми завжди робили застереження, що остаточні показники зможемо отримати лише коли буде повністю закритий фінансовий рік. І ось у лютому ми отримали всі остаточні розрахунки, які показали, що наша економіка відновлювалася набагато краще, ніж прогнозувалось – відповідно, формула дала нам менший відсоток індексації", – розповіла Жолнович.

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...

В одній із країн ЕС планують збільшити щомісячні виплати українським біженцям

субота, 13 квітень 2024, 11:43

Поки у Польщі планують скоротити виплати втікачам від війни в Україні, уряд Швеції оголосив про створення нового законопроєкту, спрямованого на розширення підтримки українських біженців, передають Патріоти України. Однією з ключових ініціатив стає можл...