Українців чекає новий курс долара, зарплати та зростання цін - озвучено показники проєкту бюджету на 2023-й

В Україні середня зарплата в 2023-му становитиме 18 508 грн. При цьому середній за рік курс долара буде на рівні 42,2 грн/$ (до кінця наступного року становитиме 50 грн/$), передають Патріоти України.

Такий прогноз передбачено під час розрахунку проєкту бюджету на 2023 рік. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. При цьому він скептично поставився до валютного прогнозу.

Головні показники бюджету: зростання цін буде на рівні 30%, рівень безробіття становитиме 28,2%, сальдо торговельного балансу -14 248 млн доларів, експорт товарів та послуг 62 364 млн доларів (зростання на +9,1%).

Імпорт товарів та послуг становитиме 6 612 млн (зміна на "+1%"). "Це (макропрогноз) єдиний документ, де згадується "долар по 50". І справді, я дуже скептично ставлюся для можливості чиновника з Мінекономіки передбачити наприкінці серпня цього року, в умовах війни, курс на кінець наступного року. Інакше він/вона вже були б мільярдерами Wall Street", – наголошує нардеп.

Загалом очікується, що левову частку бюджету-2023 складуть витрати на безпеку та оборону – понад 1 трлн грн, що становитиме близько 50% його загального розміру. Ще 6,8 млрд грн підуть на підтримку ветеранів війни. А крім того:

  • на соцзахист та соцзабезпечення передбачається 408,9 млрд грн;
  • освіта – 155 млрд. грн;
  • медицину – 175,7 млрд грн;

89 000 барелів на день: Нью-Йорк викрили у купівлі палива з російської нафти, - Bloomberg

середа, 1 лютий 2023, 13:51

Нью-Йорк закуповує незвично велику кількість бензину і дизельного палива в Індії - країні, яка стала головним ринком збуту російської нафти, що перебуває під санкціями, передають Патріоти України. Як повідомляє Bloomberg, з посиланням на дані Kpler, Ін...

Частині українців дозволили оплачувати лише половину вартості комуналки: Що треба знати

середа, 1 лютий 2023, 9:28

Частина українців має право сплачувати лише половину вартості комунальних послуг. При цьому зниження плати за комуналку надається практично в усьому спектрі комунальних послуг. Про те, кому комуналка коштуватиме півціни, розповіли в Пенсійному фонді Ук...