Українців чекає новий курс долара, зарплати та зростання цін - озвучено показники проєкту бюджету на 2023-й

В Україні середня зарплата в 2023-му становитиме 18 508 грн. При цьому середній за рік курс долара буде на рівні 42,2 грн/$ (до кінця наступного року становитиме 50 грн/$), передають Патріоти України.

Такий прогноз передбачено під час розрахунку проєкту бюджету на 2023 рік. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. При цьому він скептично поставився до валютного прогнозу.

Головні показники бюджету: зростання цін буде на рівні 30%, рівень безробіття становитиме 28,2%, сальдо торговельного балансу -14 248 млн доларів, експорт товарів та послуг 62 364 млн доларів (зростання на +9,1%).

Імпорт товарів та послуг становитиме 6 612 млн (зміна на "+1%"). "Це (макропрогноз) єдиний документ, де згадується "долар по 50". І справді, я дуже скептично ставлюся для можливості чиновника з Мінекономіки передбачити наприкінці серпня цього року, в умовах війни, курс на кінець наступного року. Інакше він/вона вже були б мільярдерами Wall Street", – наголошує нардеп.

Загалом очікується, що левову частку бюджету-2023 складуть витрати на безпеку та оборону – понад 1 трлн грн, що становитиме близько 50% його загального розміру. Ще 6,8 млрд грн підуть на підтримку ветеранів війни. А крім того:

  • на соцзахист та соцзабезпечення передбачається 408,9 млрд грн;
  • освіта – 155 млрд. грн;
  • медицину – 175,7 млрд грн;

Ляпас Путіну? Час не настав: Лукашенко не захотів переводити Білорусь на єдину валюту з Росією

понеділок, 29 травень 2023, 16:30

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко не захотів переводити країну на єдину валюту з Росією. За словами Лукашенка, це питання "не сьогоднішнього дня". Таку заяву самопроголошений президент Білорусі зробив під час зустрічі з головою центробанку Росії...

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...