Українців можуть залишити без пенсій - скасують навіть мінімальні виплати

Українці ризикують залишитись зовсім без пенсій. Навіть ті, з чиєї зарплати справно платився ЄСВ, і хто розраховував, що на старості не залишиться без засобів до існування. Проте вже за десяток-півтора років може скластися ситуація, коли пенсії перестануть виплачувати. Про це розповів викладач економіки у Могилянській школі журналістики Олексій Набожняк, каже журналістка Катерина Котенкова, передають Патріоти України.

За словами Набожняка, в Україні вже найближче десятиліття-півтора може трапитися повний колапс існуючої пенсійної системи. На це є низка причин. І на найголовнішу з них вплинути ми, на жаль, не в змозі. Йдеться про вкрай несприятливу демографічну ситуацію.

"І до цього ситуація була не дуже, а зараз вона просто катастрофічна. Сьогодні в Україні практично зрівняли чисельність людей, які офіційно працюють, з чисельністю пенсіонерів", - цитує Набожняка журналістка. При цьому з кожного працюючого українця беруть єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від його зарплати. Із цих соцвнесків формуються надходження Пенсійного фонду. Однак цих грошей замало навіть для виплати мінімальних пенсій. Тому щомісяця доводиться дотувати Пенсійний фонд із бюджету, щоб виплатити гроші пенсіонерам.

"Отже, держава не має можливості підвищувати зарплати бюджетникам, а також вкладати гроші в розвиток бюджетних послуг: це і медицина, це і освіта, це і соціальні послуги, це і культура, це і спорт", - каже Котенкова.

Якщо так і далі продовжуватиметься, то в Україні не буде ні нормальних пенсій, ні нормальних зарплат у бюджетників. Набожняк бачить вихід із ситуації у терміновому запуску механізму накопичувальних пенсій, проте журналістка в цьому з ним не погоджується. Вона вважає, що українська економіка не готова до запуску накопичувальних пенсій. Якщо їх покласти на рахунках мертвим вантажем, то за нашої інфляції вже через кілька років вони швидко знеціняться.

"І на той час, як власник накопичувального рахунку виходитиме на пенсію, накопичена ним сума просто нічого не коштуватиме", - каже Котенкова.

А якщо розраховувати на зростання вкладів, то потрібно мати куди вкласти ці гроші, щоб вони дали прибуток. А це означає, що в країні має бути розвинений фондовий ринок. Але, на жаль, в Україні сьогодні через війну економіка пішла в глибоку прірву, а тому розраховувати на вигідне вкладання грошей не доводиться. Що може зробити в цій ситуації уряд, невідомо. Звичайно, гроші з накопичувальних фондів можна вкладати у повоєнне відновлення країни. Але поки що реально прибуткового вкладення на горизонті не видно

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українку, яка отримала у спадок будинок із пошкодженим лічильником, змусили доплатити за газ 116 тис. грн: У чому причина

неділя, 23 лютий 2025, 23:10

Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...