Українців можуть звільнити від плати за комуналку під час війни: Які документи для цього потрібні і що варто знати

Плата за комуналку є обов'язковою як у мирний, так і у воєнний час. При цьому деякі громадяни можуть бути звільнені від сплати комунальних послуг за певний період. Така можливість надається споживачам, що тимчасово не проживають у квартирі, в якій потрібно оплачувати комунальні послуги. Їх можуть звільнити від частини комунальних платежів, передають Патріоти України

Хто має право на звільнення від плати за комуналку і що для цього потрібно, розповіло видання nv.ua. Українці мають оплачувати свої комунальні витрати, незважаючи на воєнний час. Плату за комуналку нараховують згідно з показаннями квартирних або загальнобудинкових лічильників.

При цьому деяких українців можуть звільнити від плати за комуналку за окремими статтями витрат. Це стосується тих споживачів, які не мають квартирних лічильників на деякі види комунальних послуг. Наприклад, відсутній лічильник газу або води. У такому випадку домогосподарству нараховується витрата ресурсу і, відповідно, плата за нього за соціальними нормами споживання. Однак, якщо хтось із членів домогосподарства або навіть уся сім'я довго відсутня, то вони можуть заощадити на платі за комуналку.

Скасування плати за комуналку можна добитись, якщо:

 • споживач є ВПО і тимчасово проживає в іншому населеному пункті;
 • навчається в іншому населеному пункті;
 • знаходиться на тривалому лікуванні в іншому місті чи в іншій країні;
 • проходить строкову військову службу або мобілізований до ЗСУ;
 • відбуває покарання у місцях позбавлення волі;
 • перебуває за кордоном.

Звичайно, всі ці факти потрібно підтвердити відповідними довідками. Крім того, слід мати акт, який підтверджує фактичну кількість людей, які проживають у домогосподарстві. Цей акт має бути затверджено обслуговуючою організацією.

При цьому варто пам'ятати, що, наприклад, плата за тепло рахується за площею житла, а не за кількістю людей, які проживають у ньому. Тобто, навіть якщо у квартирі весь опалювальний сезон ніхто не проживав, то все одно теплопостачання доведеться оплатити. А от за гарячу воду платити не потрібно.

Крім того, від кількості мешканців квартири не залежить також і плата за послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. І тут також за основу береться квадратний метр загальної площі житла.

Таким чином, для того, щоб добитися перерахунку плати за комуналку, потрібно подати такі документи:

 • заяву до ЦКС (Центр комунальгного сервісу);
 • паспорт або документ, що засвідчує особу;
 • картку (довідку) фізичної особи-платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • документ на право власності/користування житловим приміщенням/квартирою;
 • документ, що підтверджує місце тимчасового проживання за іншою адресою, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання або документ, що підтверджує тимчасове перебування споживача за кордоном.

В G7 підрахували: Стало відомо, скільки наразі РФ має виплатити Україні за завдані збитки

неділя, 16 червень 2024, 8:30

Росія має компенсувати Україні $486 млрд компенсації за завдані збитки. Наразі лідери G7 оцінюють законні шляхи, щоб стягнути з Москви ці гроші. Про це йдеться в комюніке лідерів за підсумками саміту G7 в Італії, передають Патріоти України. «Росія має ...

Українцям роздадуть гроші на оплату комуналки: У Мінсоці розповіли, куди звертатись

неділя, 16 червень 2024, 6:28

Українці, які витрачають на комуналку більше 20% сукупного доходу родини, мають право отримати субсидію. Монетизована (тобто надається коштами) допомога компенсує зростання тарифів на електроенергію. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики,...