В Україні значно подорожчали харчові продукти. Як повідомила Державна служба статистики, лише у вересні інфляція зросла до 24,6%. Експерти спрогнозували подальше зростання вартості найбільш затребуваних товарів. Стало відомо, що зросте в ціні найбільше, передають Патріоти України
За даними Аgronews, очікується максимальне подорожчання хліба, молока, м'яса та овочів.
Голова громадської організації "Агрополітичний діалог "Аграрна рада" Інна Метелева повідомила, що хлібобулочні вироби щомісяця дорожчають приблизно на 10%. Відзначено, що цього року вдалося зібрати достатньо зернових і є залишки. Тому підвищення вартості хліба пов'язане не з нестачею сировини, а з подорожчанням пального та енергоносіїв.
М'ясо стало дорожчим через скорочення поголів'я та знищення ферм у зонах проведення бойових дій. Багато виробництв розташовано на окупованій території України. Максимально подорожчали свинина, курятина та сало.
"Зростання цін з початку року склало близько 50% і зростатиме. Наприклад, середні ціни на сало за останній місяць зросли на 15%. І в цілому з м'яса зростання цін у середньому відбулося близько 7% порівняно з попереднім місяцем", - вказала Метелева.
За інформацією фахівців аналітичної платформи Інфагро, виробники молокопродуктів також мають намір підвищити вартість продукції, що випускається. Вони пояснюють це подорожчанням сировини. Проте прогнозується незначне зростання ціни товари цього сегмента.
"У період холодів корови менше дають молока, що теж відбиватиметься на ринку. Разом з тим є затратні частини, що несуть молочні ферми. Переважно всі комплектуючі, що виготовляються і задіяні під час процесу, це імпортні комплектуючі, які купуєш за долари. Тому в осінній період молочка може додати у ціні 10%, а в зимовий – 20-25%", - пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
До кінцевих цін на овочі входитиме вартість їх зберігання при врахуванні цін на енергоносії. На них також вплине подорожчання доставки через підвищення вартості пального.
У червні в Україні зберігатиметься стабільний курс долара із можливими незначними коливаннями. При цьому фіксований курс долара залишатиметься незмінним. Однак ближче до осені Нацбанк може вдатися до девальвації гривні та підвищити курс долара, передаю...
Нацбанк, який нещодавно зажадав посилення аутентифікації користувачів при використанні банківських карток, розпорядився, щоб усі банки щопонеділка до 16:00 відправляли до НБУ інформацію про безготівкові платежі клієнтів за попередній тиждень, передають...