Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України.

Як зміняться ціни на продукти перед Великоднем

З початку року в країні максимально зросли ціни на цибулю, моркву та білокачанну капусту. Завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Інна Сало повідомила, що овочі дорожчають через Великий пост та сезонний чинник. Попит на них високий, а пропозиція на ринку обмежена. Наголошено, що тенденція до підвищення цін збережеться, і до Великодня вони збільшаться ще на 7-10%.

Заступник голови ВАС Денис Марчак нагадав про дефіцит овочів у сховищах – продукції недостатньо для задоволення потреб у країні. Однак така ситуація була типовою навесні і у довоєнний час.

За прогнозними розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, підвищений попит на м'ясо спричинить подорожчання на 5-7%. Провідний науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець вказала, що 2023-го зросли ціни на всі види, крім свинячої грудинки, курячого філе та солоного сала.

Старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Світлана Пашко повідомила, що торік яйця перед святом продавали по 36 грн, а зараз – уже по 71-74 грн за десяток. Таким чином, ціна зросла більш ніж удвічі.

Станом на кінці березня вартість курячих яєць варіюється в межах 50-80 грн за десяток – залежно від торгової марки та розміру яєць.

Експерти прогнозують невелике підвищення вартості яєць перед Великоднем – на рівні 5-7%. Справа в тому, що він і так дорогі, тому купівельний попит впав, і немає сенсу далі збільшувати ціни. Пашко запевнила, що після Великодня яєць на ринку побільшає через сезонне збільшення пропозиції на ринку – і ціни почнуть знижуватися

Одна з найбільших оборонних компаній світу відкриє офіс в Україні

вівторок, 30 травень 2023, 21:00

Президент Володимир Зеленський провів онлайн зустріч з керівництвом компанії BAE Systems, яка планує відкрити виробництво в Україні. Про це інформує пресслужба голови держави, передають Патріоти України. "Обговорили локалізацію виробництва в Україні. Д...

Аварійне відключення світла в Україні: Голова Держенергонагляду не виключає фактор зовнішнього втручання

вівторок, 30 травень 2023, 19:28

Голова Держенергонагляду Руслан Слободян прокоментував інцидент, в результаті якого у вівторок, 30 травня, по всій країні відбувалися відключення світла через падіння частоти в енергосистемі, передають Патріоти України. "Наразі поки рано говорити про я...