Українців попередили про шахрайську схему в інтернеті - гроші вмить зникають з карток

Час від часу в Україні трапляються ситуації, коли люди щось продають в інтернеті, швидко з’являється покупець, який надсилає посилання, щоб оформити доставку. Тоді на цьому сайті потрібно ввести дані своєї картки, щоб отримати гроші за товар. Але кошти лише зникнуть з вашої картки, передають Патріоти України.

Як йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1" на каналі "1+1 Україна", це називається фішинг. Коли шахраї створюють ідентичний сайт, щоб викликати довіру й виманити кошти.

За словами журналістів, зараз такі випадки значно почастішали. То вони зібрали декілька історій та дали декілька важливих порад українцям.

Так, 30-річний ІТшник Андрій створив картину за допомогою штучного інтелекту й продавав її в інтернеті за 500 грн. Покупець швидко знайшлася, дівчина скинула посилання на сторінку, на якій вона мала б оплатити товар Андрія. Коли чоловік підтвердив введені цифри своєї картки, він зрозумів, що щось пішло не так. Дані його картки було викрадено, шахраї зняли з неї 10 тисяч гривень.

Схожа історія сталася й з дівчиною, яка продавала ноутбук, з її картки зловмисники зняли 12 тисяч гривень. Ще один постраждалий - Платон. Аферисти ошукали чоловіка на 50 тисяч гривень.

Якщо ви натрапили на шахраїв:

  • звертайтеся до служби підтримки сайту, на якому це відбулося;
  • телефонуйте до свого банку;
  • зверніться до поліції.

ІТ-фахівець Роман Кушнір пояснює, що головне завдання аферистів - заманити вас на інший майданчик, на який кинути фішингове посилання. Зверніть увагу на те, що на фішинговому сайті відсутнє безпечне з'єднання. На безпечних сайтах є у пошуковому рядку https та знак замка із замкнутою дужкою.

В Україні змінили правила виплати допомоги від ООН: Хто та як може отримати гроші

понеділок, 28 квітень 2025, 19:36

Адміністрація Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН продовжила виплати українським пенсіонерам, особам з інвалідністю та тим, хто не має права на пенсію. Вони продовжуватимуть отримувати допомогу від організації та української влади в розмірі до ...

Бережіться! В українців виманюють особисті дані під приводом перерахунку пенсій - як працює нова шахрайська схема

понеділок, 28 квітень 2025, 19:08

Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України (ПФУ). Насправді Пенсійний фонд не надсилає анкет і не збирає персональні дані через месенджери або сторонні...