Українців попередили про тривалі та позапланові відключення електроенергії, термінів відновлення енергосистеми не називають

Після ракетної атаки на об'єкти енергосистеми України, скоєної агресором 14 січня, ситуація в енергетиці різко погіршилась. Дефіцит генерації у країні величезний, передають Патріоти України.

Через це енергетики змушені вдаватися до аварійних відключень електроенергії. Крім того, фахівці попереджають, що швидко поновити нормальний графік енергопостачання не вдасться. Тому відключення електроенергії будуть тривалими і позаплановими.Про це попередив у своєму Facebook генеральний директор компанії YASNO, яка входить до групи ДПЕК Сергій Коваленко.

"Нам потрібно бути готовими до того, що відключення можуть бути тривалими", – пише Коваленко.

Ситуація в енергетиці України, що склалася після суботньої ракетної атаки, є дуже важкою. Особливо важке становище склалося з генеруючими потужностями. Через дефіцит генерації диспетчерам Укренерго доводиться постійно регулювати ситуацію у ручному режимі. Щоб запобігти порушенню балансу в енергосистемі, енергетики змушені обмежувати споживання електрики в усіх регіонах.

Щойно виникатиме ситуація з перевищення лімітів споживання, вдаватимуться до аварійних відключень. На жаль, обійтися лише плановими відключеннями поки що не виходить.

"Колеги тримають ситуацію під контролем і шукають рішення, щоб її стабілізувати. Оператори систем розподілу повинні дотримуватись цих обмежень, щоб не погіршити стан системи. Тому можуть застосовувати екстрені відключення", - повідомляє Коваленко.

Але при цьому він наголошує, що підприємства критичної інфраструктури не відключатимуть, вони мають працювати. Усім решті українців слід бути готовими до того, що відключення електроенергії будуть тривалими як за інтервалами, так і за календарними термінами.

"Прогнозувати терміни відновлення поки що зарано. Як довго триватимуть ремонти - поки невідомо", - підсумував топ-менеджер

Індексація пенсій 2023: Яка категорія українців може отримати понад 4 тисячі виплати та надбавку

середа, 22 березень 2023, 18:23

Навесні Кабінет міністрів проведе індексацію пенсій. Серед категорії, якої торкнуться зміни, - це учасники бойових дій. Вони мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. Водночас загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн...

Відчутний удар по кишені! В Україні зростуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду - названо терміни

середа, 22 березень 2023, 14:30

Комунальні тарифи в Україні, незважаючи на мораторій, незабаром зростуть. Крім електроенергії, подорожчають також газ, гаряча вода та опалення. Споживачів уже попереджають, що ціни можуть зрости у 2-4 рази, передають Патріоти України. Голова Спілки спо...