Українців відправлятимуть у безстрокові неоплачувані відпустки: Стали відомі подробиці законопроекту

Під час війни українців зможуть відправляти у безстрокові неоплачувані відпустки на їхнє прохання. Крім того, буде збільшена тривалість неоплачуваної відпустки, яку дають працівникові з ініціативи роботодавця, передають Патріоти України

Відповідні зміни до закону "Про відпустки" вже викладено у новому законопроекті №8313, який депутатам рекомендують підтримати у першому читанні. Зокрема, депутати мають намір внести зміни до статті 26 цього закону.

Нова редакція цієї статті передбачає такі зміни:

  • Працівникам збільшать максимальну відпустку за сімейними обставинами або іншими причинами без збереження заробітної плати. Сумарний термін такої відпустки може бути до 30 календарних днів на рік.
  • Ще одна зміна, передбачена цим законопроектом – право на безстрокову неоплачувану відпустку, яку може бути надано працівникові у разі виникнення загрози життю та здоров'ю.

Зокрема, підставою для такої безстрокової відпустки можуть бути такі фактори

  • загроза поширення епідемії, пандемії;
  • необхідність самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;
  • загроза збройної агресії,
  • надзвичайна ситуація техногенного, природного чи іншого характеру.

Усі ці випадки можуть бути підставою для надання працівникові безстрокової відпустки без збереження зарплати.

"Роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження терміну, визначеного частиною третьою цієї статті. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін", - йдеться у законопроекті.

Якщо цей закон ухвалять, то роботодавці зможуть відправляти усіх працівників у безстрокову неоплачувану відпустку на їхнє прохання та за умови погодження сторін.

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...