Українців змушують заплатити податки заднім числом: Який максимальний термін донарахування виплат

Громадян України не можна змусити платити податки заднім числом, проте після запровадження низки податкових законів податківці все ж таки намагаються вибивати з людей "зайві" гроші. За словами юристів, ці дії є абсолютно неправомірними, зазначають Патріоти України.

Банківський юрист Олександр Ярецький розповів, що в Україні існує термін давності за податковими злочинами - 10 років, за донарахування податків - 3 роки. Податки за новим законом не можуть сплачуватись заднім числом. У різні роки є свої податкові ставки, і з громадян можуть вимагати сплатити податки лише у цих тимчасових рамках.

З 2022 року в Україні стартують нові податкові перевірки, жорсткіші, ніж були раніше. Податківці збираються уважно моніторити доходи, отримані від незалежної професійної діяльності, на неофіційній роботі, з-за кордону, від здачі в оренду майна, інвестицій, продажу продукції тваринництва (на суму від 50 мінімальних зарплат), благодійної або нецільової допомоги, від продажу нерухомого майна, і навіть подарунків.

Після перевірок податкової фіскальна служба почне проводити оцінку операцій фізосіб із придбання нерухомості, дорогих речей та з'ясовувати, на які кошти вони куплені та чи сплачені податки з цих грошей. Якщо, наприклад, громадянин приховав факт купівлі великої нерухомості та не задекларував своїх доходів, то податкова має право нарахувати йому розмір податку за покупку. Податки донарахують не на всю суму, а на різницю між доходами, які все-таки доведеться задекларувати, та вартістю покупки.

Йдеться про донарахування податків у розмірі 18% ПДФО та 1,5% військового збору, причому не лише на нерухомість, а й на всі великі покупки від 400 тисяч гривень. Якщо податкова з'ясує, що із коштів не було свого часу сплачено податки, то доведеться віддати державі майже 20%. Наприклад, якщо ви наглядали квартиру за 100 тисяч доларів, на податки заднім числом може піти 19,5 тисячі доларів.

Штрафи за ухиляння від сплати податків також зросли. Так, за несплату податку з доходу від оренди нерухомості передбачається штраф у розмірі 25% суми податкового боргу.

Розв'язана РФ війна не зупинила: Азійська країна купуватиме нафту в Росії

субота, 28 травень 2022, 19:41

Шрі-Ланка вирішила купувати нафту у Росії, що розв'язала війну проти України. Після оголошення дефолту країна зіткнулася зі значним дефіцитом пального, і вирішення цієї проблеми її влада побачила у закупках в РФ нафти з подальшою переробкою її на єдино...

Однак якість не гарантують: У РФ робитимуть власні смартфони та комп'ютери

субота, 28 травень 2022, 14:50

Через рішення найбільших виробників техніки призупинити постачання у РФ, в країні-ізгої хочуть налагодити виробництво власних смартфонів і комп'ютерів, передають Патріоти України. Власне, вони вже виробляються, цитують РосЗМІ слова депутата Держдуми Ол...