Українців зобов'язали здати лічильники на повірку: До якої дати це потрібно зробити

В Україні з 4 червня поновилися перевірки побутових лічильників електроенергії, тепла, газу та води. Українці, у яких термін перевірки лічильників уже настав, зобов'язані провести перевірку приладів протягом трьох місяців після завершення опалювального сезону. У багатьох міст отопсезон завершився початку квітня, тобто. перевірка має відбутися до початку липня, передають Патріоти України.

Відповідний документ уряд ухвалив ще 7 квітня 2023 року. А 4 червня 2023 року постанова Кабінету міністрів №440 набрала чинності.

Відновлення перевірок стосується усіх лічильників – спожитого газу, електрики, води та теплових лічильників. Виняток наразі становлять тільки ті громадяни України, яки залишилися на тимчасово окупованій російськими терористами території. Для таких помешкань діють попередні норми зі старої постановки Кабміну – щодо призупинення перевірки лічильників на період надзвичайного та воєнного стану в країні та протягом ще трьох місяців після скасування такого стану, але не раніше, аніж до закінчення опалювального сезону.

Також громадяни, які проживають у зонах активних бойових дій, або на прифронтових територіях, мають своєрідну "відстрочку". Такі українці повинні зробити перевірку лічильників протягом шести місяців з моменту припинення боїв. Але це також не повинно бути раніше закінчення опалювального сезону. Список територій, де точаться активні бойові дії, зазвичай затверджує Міністерство реінтеграції.

Починаючи з квітня 2022 року, згідно з постановою Кабміну за №412, перевірку лічильників в Україні було призупинено на час дії воєнного стану і на три місяці після того, як його буде скасовано. Постанова втратила чинність 4 червня 2023 року.

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...